БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE Патики Air Max 95
NIKE

NIKE Патики Air Max 95

код на производ: DR8604-001
Prosečna ocena:
12.290 MKD
12.290 MKD
9.832 MKD
заштеда: 2.458 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Одреди величина
 • 44
  44
 • 44.5
  44.5
 • 45
  45
 • 45.5
  45.5
 • 46
  46
 • 47
  47
 • 47.5
  47.5
 • 48
  *
 • 48.5
  48.5
 • 49
  *
 • 49.5
  49.5
 • 38
  38
 • 38.5
  38.5
 • 39
  39
 • 40
  40
 • 40.5
  40.5
 • 41
  41
 • 42
 • 42.5
  42.5
 • 43
  43
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Инспирирани од човечкото тело и убавината на атлетиката од 1990-тите, Nike Air Max 95 машките патики носат спој на неверојатна удобност и препознатлив стил. Брановидните странични панели претставуваат постојано движење на телото, деталите во впечатливи бои прикажуваат силна енергија, додека Nike Air видливата единица во петицата и предното стапало носи максимална удобност на секој ваш чекор. Нивниот горен дел е моделиран по моделот на човечкото тело - средниот ѓон го претставува 'рбетот, градираните панели се мускулите, а врвките ги претставуваат ребрата. Мрежата на горниот дел е зајакната со набори од кожа и синтетика, со што се постигнува прозрачност од една страна и класичен Nike изглед од друга. Пената во средниот ѓон има флексибилни жлебови кои ви овозможуваат природно движење.
Спецификации:

 • Машки патики – lifestyle
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежест горен дел со синтетички и кожни преклопи
 • Среден ѓон од пена со флексибилни жлебови

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Возраст За возрасни
  Бренд NIKE
  Пол За мажи
  Основната поделба Обувки

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4505-383
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.333 MKD
  заштеда 30%
  6.190 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DA9860-010
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.863 MKD
  заштеда 30%
  4.090 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DM2199-010
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.390 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU3901-380
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.190 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Патики DH7615-100
  9.790 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  13.5
  14
  14.5
  15
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DH4638-001
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  glas
  1
  7.352 MKD
  заштеда 20%
  9.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  13.5
  14
  14.5
  15
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DH4677-400
  8.152 MKD
  заштеда 20%
  10.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  13.5
  14
  14.5
  15
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DV3489-100
  6.232 MKD
  заштеда 20%
  7.790 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  13.5
  14
  14.5
  15
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5