БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Патики Jordan MA2
NIKE Патики Jordan MA2
NIKE Патики Jordan MA2
NIKE Патики Jordan MA2
NIKE Патики Jordan MA2
NIKE Патики Jordan MA2
NIKE Патики Jordan MA2
NIKE Патики Jordan MA2
NIKE Патики Jordan MA2
NIKE Патики Jordan MA2
NIKE

NIKE Патики Jordan MA2

код на производ: CW6594-062
провери достапност
Одреди величина
 • 33
  33
 • 10.5
  *
 • 11.5
  *
 • 28
  *
 • 12.5
  *
 • 29.5
  29.5
 • 13.5
  *
 • 31
  31
 • 32
  32
 • 34
  24
 • 33.5
  *
 • 35.5
  35.5
 • 35
  35
 • 36.5
  36.5
 • 36
  36
 • 38
  38
 • 37.5
  37.5
 • 39
  39
 • 38.5
  38.5
 • 40
  40
Зачувај

Nike JORDAN MA2 се детски патики за тинејџери од линијата Nike Jordan. Тие се многу удобни и издржливи. Jordan дизајнот носи добро познат квалитет. Овој модел е инспириран од цврсти линии, кои се вклопуваат во модерната trendy естетика. Горниот дел на патиката е изработен од природна, синтетичка кожа и текстил. Единиците Air Max во пределот на петицата обезбедуваат врвна удобност. Мрежестата текстура на горниот дел обезбедува оптимална циркулација на воздухот. Гумениот ѓон совршено се прилепува на различни површини. Овие патики се одличен избор за оние од вас кои сакаат опуштен, урбан стил на облекување. Моделите на Jordan секогаш ги поместуваат границите на квалитет и удобност.
Спецификација:

 • Горен дел: вистинска кожа, синтетичка кожа, текстил
 • Флексибилен гумен ѓон и Air Max Nike единици
 • Врзување со еластични врвки

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Возраст За тинејџери
  Бренд NIKE
  Пол За момчиња
  Основната поделба Обувки

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU9223-407
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.312 MKD
  заштеда 20%
  5.390 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DD8637-437
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.463 MKD
  заштеда 35%
  3.790 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DD8637-326
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.463 MKD
  заштеда 35%
  3.790 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DJ5494-476
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.490 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Патики DJ0449-001
  9.590 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y