БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Патики NIKE CRATER IMPACT
NIKE Патики NIKE CRATER IMPACT
NIKE Патики NIKE CRATER IMPACT
NIKE Патики NIKE CRATER IMPACT
NIKE Патики NIKE CRATER IMPACT
NIKE Патики NIKE CRATER IMPACT
NIKE Патики NIKE CRATER IMPACT
NIKE Патики NIKE CRATER IMPACT
NIKE Патики NIKE CRATER IMPACT
NIKE Патики NIKE CRATER IMPACT
NIKE

NIKE Патики NIKE CRATER IMPACT

код на производ: DB2477-300
провери достапност
Одреди величина
 • 44
  44
 • 44.5
  44.5
 • 45
  45
 • 45.5
  45.5
 • 46
  46
 • 47
  47
 • 47.5
  47.5
 • 48
  *
 • 48.5
  48.5
 • 49
  *
 • 49.5
  49.5
 • 38
  38
 • 38.5
  38.5
 • 39
  39
 • 40
  40
 • 40.5
  40.5
 • 41
  41
 • 42
  42
 • 42.5
  42.5
 • 43
  43
Зачувај

Nike Crater Impact се удобни машки патики направени од рециклирани материјали. Овие патики се дел од патот на Nike за одржливост на здрава околина, претворајќи го отпадот во производ што остава помалку трага врз животната средина. Тие се направени од најмалку 25% рециклирани материјали, а благодарение на специјалните дизајнерски решенија, во нивното производство се создава помалку отпад во споредба со традиционалниот начин на производство. Кога ќе ги погледнете, никогаш не би рекле дека се направени од рециклиран материјал. Нивниот среден ѓон од пена што ви дава стабилност е направен од отпад и има уникатен дизајн со точки. Внимателно изработениот и модерниот врвен дизајн има слоеви со рамни рабови со цел да се намали отпадот и да се зголеми ефикасноста на производството. Нивната силуета е инспирирана од трчањето, и има плиток отвор околу глуждот. Мрежестиот горен дел ви овозможува прозрачност и лесно чувство при носење. Nike Crater Impact се машки патики чиј дизајн е дел од борбата на Nike за подобра иднина.

Спецификација:

 • Машки патики - lifestyle
 • Плиток профил
 • Мрежест врв
 • Swoosh
 • Pinwheel logo што покажува дека производот е направен од најмалку 20% рециклирани материјали
 • Гумени детали на ѓонот изработени од 15% Nike Grind материјал
 • Боја: Црна, бела
карактеристики вредност
Категорија Патики
Возраст За возрасни
Бренд NIKE
Пол За мажи
Основната поделба Обувки

КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

Sačuvano u omiljne
Дуксер CU4489-825
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
6.232 MKD
заштеда 20%
7.790 MKD
големина
1X
2X
2XL
2XS
3X
3XL
4XL
L
LG
M
MD
NS
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL
Sačuvano u omiljne
Дуксер DD5993-100
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.512 MKD
заштеда 20%
4.390 MKD
големина
1X
2X
2XL
2XS
3X
3XL
4XL
L
LG
M
MD
NS
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL
Sačuvano u omiljne
Дуксер DB6481-333
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
6.090 MKD
големина
1X
2X
2XL
2XS
3X
3XL
4XL
L
LG
M
MD
NS
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL
Sačuvano u omiljne
Дуксер DD6456-010
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
4.053 MKD
заштеда 30%
5.790 MKD
големина
1X
2X
2XL
2XS
3X
3XL
4XL
L
LG
M
MD
NS
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL

слични производи

Sačuvano u omiljne
Патики DQ8768-100
6.490 MKD
големина
10
10.5
11
11.5
12
12.5
13
13.5
14
14.5
15
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
Sačuvano u omiljne
Патики DM0011-100
11.590 MKD
големина
10
10.5
11
11.5
12
12.5
13
13.5
14
14.5
15
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
Sačuvano u omiljne
Патики DJ6188-100
7.490 MKD
големина
10
10.5
11
11.5
12
12.5
13
13.5
14
14.5
15
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
Sačuvano u omiljne
Патики DH7751-100
6.790 MKD
големина
10
10.5
11
11.5
12
12.5
13
13.5
14
14.5
15
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5