SUPERSTAR J
SUPERSTAR J
SUPERSTAR J
SUPERSTAR J
SUPERSTAR J
SUPERSTAR J
SUPERSTAR J
SUPERSTAR J
SUPERSTAR J
SUPERSTAR J
ADIDAS

SUPERSTAR J

код на производ: FW8280
4.288 MKD
4.288 MKD
3.216 MKD
заштеда: 1.072 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 1
  *
 • 1-
  33.5
 • 10-K
  28.5
 • 10K
  *
 • 11-K
  30
 • 11K
  *
 • 12-K
  31
 • 12K
  30.5
 • 13-K
  32
 • 13K
  31.5
 • 2
  34
 • 2-
  35
 • 3
  35.5
 • 3-
  36
 • 4
  36 2/3
 • 4-
  37 1/3
 • 5
  38
 • 5-
  38 2/3
 • 6
  39 1/3
 • 6-
  40
0+ komada na lageru
Количина: 1 Kom
2
1
Sačuvajte u listi želja
акција:
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 2490 ДЕН.
02 3055 222
02 3055 222
online@buzzsneakers.mk
online@buzzsneakers.mk

adidas SUPERSTAR J се унисекс детски патики кои уличниот стил го претвораат во елегантен модерен стил.

Модел кој ги прави среќни фановите на спортскиот стил ширум светот веќе 50 години, ги надминува границите и одговара на сите тешки предизвици.

Тие првично беа изработени за кошаркари од 70-тите години, додека моделот SUPERSTAR го прославија кралевите на хип-хоп музиката во 80-тите години.

Оваа верзија на легендарните патики за деца има кожен горен дел со сјајна потпетица и три линии.

Класичната гумена подлога и делот за прсти го комплетираат изгледот на патиките.

 

Спецификации:

 • Детски унисекс патики

 • Плиток модел

 • Врзување

 • Горен дел: кожа

 • Гумен ѓон

 • Боја: бела

 • Шифра на артикл: FW8280

карактеристики вредност
Категорија Патики
Пол Unisex
Возраст За возрасни, За тинејџери
Бренд ADIDAS
Основната поделба Обувки
големина EU veličina Величина во cm
1- 33.5 20.7
10-K 28.5 17.5
11-K 30 18.3
12-K 31 19
12K 30.5 18.7
13-K 32 20
13K 31.5 19.5
2 34 21
2- 35 21.7
3 35.5 21.9
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 23
5 38 23.5
5- 38 2/3 24
6 39 1/3 24.5
6- 40 25
3- 36 22

остави коментар

Trenutno nema komentara

слични производи

3.592 MKD
4.490 MKD
4.392 MKD
5.490 MKD
3.992 MKD
4.990 MKD
5.430 MKD
6.788 MKD
string(0) ""
string(0) ""