GAZELLE
GAZELLE
GAZELLE
GAZELLE
GAZELLE
GAZELLE
GAZELLE
GAZELLE
GAZELLE
GAZELLE
ADIDAS

GAZELLE

код на производ: BB5476

adidas GAZELLE се машки патики кои останаа верни на легендарниот модел од 1991 година.

5.888 MKD
5.888 MKD
4.710 MKD
заштеда: 1.178 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 10
  44 2/3
 • 10.5
  45 1/3
 • 11
  46
 • 11.5
  46 2/3
 • 12
  47 1/3
 • 13
  48 2/3
 • 4
  36 2/3
 • 4.5
  37 1/3
 • 5
  38
 • 5.5
  38 2/3
 • 6
  39 1/3
 • 6.5
  40
 • 7
  40 2/3
 • 7.5
  41 1/3
 • 8
  42
 • 8.5
  42 2/3
 • 9
  43 1/3
 • 9.5
  44
0+ komada na lageru
Количина: 1
2
1
Sačuvajte u listi želja
акција:
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 2490 ДЕН.
02 3055 222
02 3055 222
online@buzzsneakers.mk
online@buzzsneakers.mk

adidas GAZELLE се машки патики кои останаа верни на легендарниот модел од 1991 година.

Тие ја задржаа дизајнерската линија и грациозната силуета на оригиналот.

Gazelle патиките биле замислени како патики за фудбал, но прераснаа во икони на street стилот.

Тие носат спортска елеганција, лесно се комбинираат во различни модни трендови и пленат со комфорните материјали, бојата и пропорцијата.

Благодарение на мекиот горен дел и влошка OrthoLite®, овие патики овозможуваат поголема удобност и леснотија при секој чекор.

Чекор смело и со стил, заживејте го духот на 90-тите.

 

Спецификација:

 • Машки lifestyle патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Текстилна постава
 • OrthoLite®
 • Горен дел: природна и синтетичка кожа
 • Гумен ѓон
 • Боја црна/бела/златна
 • Код на производ: BB5476
карактеристики вредност
Категорија Патики
Пол За мажи
Возраст За возрасни
Бренд ADIDAS
Основната поделба Обувки
големина EU veličina Величина во cm
10 44 2/3 28.5
10.5 45 1/3 29
10.5 45 1/3 29
11 46 29.5
11.5 46 2/3 30
11.5 46 2/3 30
12 47 1/3 30.5
13 48 2/3 31.5
4 36 2/3 22.5
4.5 37 1/3 23
9.5 44 28
9.5 44 28
4 20 10,5
5 38 23,5
6 39 1/3 24,5
7 40 2/3 25,5
8 42 26,5
9 43 1/3 27,5
10 44 2/3 28,5
11 46 29,5
12 47 1/3 30,5
13 48 2/3 31,5
4.5 37 2/3 23
5.5 38 2/3 24
6.5 40 25
7.5 41 1/3 26
8.5 42 2/3 27
9.5 44 28
10.5 45 1/3 29
11.5 46 2/3 30

остави коментар

Trenutno nema komentara

слични производи

3.592 MKD
4.490 MKD
4.392 MKD
5.490 MKD
3.992 MKD
4.990 MKD
5.432 MKD
6.790 MKD

КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

Sačuvano u omiljne
Дуксер GD9923
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.582 MKD
заштеда 30%
3.688 MKD
големина
2XL
2XS
3XL
4XL
L
LG
M
MD
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL
Sačuvano u omiljne
Дуксер ED7231
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.993 MKD
заштеда 40%
4.988 MKD
големина
10
11
12
13
14
2XL
3XL
4
5
6
7
8
9
L
M
S
XL
XS
Sačuvano u omiljne
Дуксер DV2010
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
4.839 MKD
големина
L
M
S
XL
Sačuvano u omiljne
Дуксер GE6225
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.002 MKD
заштеда 30%
4.288 MKD
големина
2XL
2XS
3XL
4XL
L
LG
M
MD
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL
string(0) ""
string(0) ""