News

09.
Oct
2020
News
Класиката е безвременска кога станува збор за Adidas sneaker трендовите. Есенва ќе носиме некои од нив во сите street style изданија. Ви претставуваме модели кои мора да ги имате.
17.
Jul
2020
News
Имаш cool екипа од училиштето што обожава патики и сака да учествува во нашата Back to School кампања? Пријавете се и кажете ни зошто сте The Coolest School Crew.
03.
Jul
2020
News
Почетокот на летото и оваа година е во знакот на SUMMER SALE во нашиот shop. Одличната понуда на светски познатите брендови и намалените цени се само некои од причините зошто не треба да ја пропуштите оваа понуда.
16.
Jun
2020
News
Dance манијата продолжува! Научи нови чекори за танцување со нашите туторијали.
01.
Jun
2020
News
Nike Air Max 2090 е еден од моделите кој го заслужува целото sneaker внимание во светот.
18.
May
2020
News
Веќе една недела сите зборуваат за документарецот „The Last Dance“, кој претставува права кошаркарска лектира за идните генерации.
12.
May
2020
News
Let’s dance together! Покажете ни дали ги научивте чекорите од кореографијата на Уња и објавете го вашиот танц од видеото на Instagram story, затоа што можете да ги освоите омилените патики.
24.
Apr
2020
News
High five BUZZ’s turns 5! Да го прославиме 5-тиот BUZZ роденден заедно! Биди инспирација, покажи ни го најдобриот роденденски аутфит и доколку си навистина „cool“ ние може да те изненадиме со пар патики.
24.
Apr
2020
News
Пет одлични години се зад нас! Постигнавме многу, но овде не запираме, продолжуваме да ги поместуваме границите на sneaker култура во регионот. Бидете и вие дел од нашата роденденска забава!
09.
Apr
2020
News
Време е твојата соба да се претвори во подиум за танцување! Почнува BUZZing At Home – активација во која ќе научиш нова кореографија и нови сјајни чекори за танцување од познатите од целиот регион.
26.
Mar
2020
News
Иако сме спречени цел регион заедно да го прославиме Nike Air Max Day, ние најдовме други креативни начини да и оддадеме чест на оваа легендарна силуета.
26.
Mar
2020
News
Да го прославиме Air Max Day заедно! Покажете ја вашата креативност и добиј пар на Air Max патики по твој избор!
04.
Mar
2020
News
Кој вели дека помалку е повеќе? Понекогаш и слоганот „More Is More“ може да биде хит, особено кога станува збор за дизајн на патики.
03.
Mar
2020
News
Познатата sneaker класика слави 50-ти роденден! Повпечатлива од претходно, оваа година со себе носи порака која гласи - Change is a Team Sport.
17.
Feb
2020
News
AM90 полнат 30 години оваа година! По тој повод Nike за 2020 направи нов чекор и ги изнесе во јавност новите Air Max 90 патики, кои може да ги пронајдете во нашата понуда
10.
Dec
2019
News
Време е за вистинскиот #StlylishThrowback, затоа што оваа зима е моментот кога ретро парчињата гардероба ќе се носат на комплетно модерен начин.
24.
Oct
2019
News
Кога на ретро моделите ќе се додадат делови од урбани елементи, настанува „one of a kind“ колекција со потпис од брендот Champion.
21.
Oct
2019
News
Новите Nike Air Force 1 патики претставуваат се што сте посакувале во својата колекција.
25.
Sep
2019
News
Nike Air Max 270 React се доказ дека помеѓу комфорот, вистинската уметност и стилот може да постои хармонија.
04.
Sep
2019
News
Sneaker легендата штотуку се здоби со нов изглед, овековечен со актуелните Reebok Aztrek 96 силуети.
string(0) ""
string(0) ""