Магазин

14.
Feb
2018
Blogger Pick
Мојот последен блог заврши со реченицата: - Дали повторно ќе се вратам на моите воздушни патики Nike Air Max или Puma?. Но сега морам да ви кажам дека се тоа пропаѓа во вода. Најдов нешто за кое би можело да се каже дека е црно злато. Супер нови патики во кои без проблем пишувам нови рими, летам каде што треба и уживам.  
07.
Feb
2018
Blogger Pick
Без разлика што сите зборуваат, единственото нешто што не излегува од мода е да бидеш уникатен... Јас на пример секогаш сум во потрага по fancy патики и не се грижам што мислат другите. Го обожавам својот стил и бев возбудена кога ја лансираа серијата Nike Air Max “Lux”. Серијата ги вклучува најпопуларните Air Max модели - Air Max 90 и Air Max 97.
31.
Jan
2018
Blogger Pick
Nije me bilo neko vreme, ali imam prilično jake argumente, nemojte zameriti. Ме немаше некое време, но за тоа имам доста силни аргументи. Покрај проглемите со грбот со кои мака мачам во последно време, дефакто е дека запрев и заради една работа многу поголема од мене.
24.
Jan
2018
Blogger Pick
Да бидеме искрени во моментов ... никогаш не сте виделе Nike Air Max како овој Flair што е. Тешко е да се разбере какво е нивното влијание, од каде е концептот за овие патики, но тоа функционира! Овие патики дефинитивно ќе имаат луѓе кои ќе зборуваат за тоа каде настанале и се што е забавно околу тоа. Тоа се реакциите што ги имав на ум, кога мојот албум излезе - тоа мораше да биде тема на разговор во градот. И се чини дека е, бидејќи правам видеа за секоја песна на албумот. Тоа е единствено!
17.
Jan
2018
Blogger Pick
Го сакам јануарскиот шопинг. Посебно на викендот. Мојата пријателка Луна и јас сме луди по патики и знаеме со часови да пробуваме нови модели и осмислуваме нови модни креации. Луна моментално се подготвува за патување во Париз и сакаше да купи нови патики. После 1 час, пробување и лудување низ продавници, се одлучи за новиот Stan Smith Bold. Фантастични се!!!
10.
Jan
2018
Blogger Pick
Новата година влезе на голема врата во мојот живот со нови со нови предизвици. Жонглирајќи помеѓу моите обврски каок креативен директор, снимањето на спотот за мојата нова песна и краткото персонално време за дружење со саканите, јас одлучив: во 2018 ми е потребен NEW BALANCE. Биквално и не само. Така да првиот чекор кон оваа цел е да скокнам во новите патики New Balance MS 574, свежи за новата сезона. 
05.
Jan
2018
News
Здраво BUZZ, Би сакала да ви раскажам кратка приказна за тоа како ги запознав стапалата на Ања... Прв пат оваа деовјка ја видов во Нови Сад... Беше студен, работен ден и во продавнцата влегоа само 10 луѓе...на мојата кутија се наталожила прашина, затоа што кој би носел број 42? А тогаш од длабокиот сон ме разбуди ентузиајзмот на пордавачот – со приказна дека некоја девојка која ме видела на некој блог сака да ме проба (ем со голема нога ем прати блогови)... Ок, ајде... можеби и има надеж конечно да излезам од магацинот...
05.
Jan
2018
News
Се викам Adidas NMD. Моето име е ,,NMD" и доаѓа од зборот номад, кој значи човек кој постојано е во движење. Со самиот избор на моето име моите креатори го замислија мојот живот како непрекинато патување и потрага по неизвесност. Најпрво патував во кутија. Тогаш не знаев каде одам и каде ќе стигнам, но се надевав дека сите ќе се радуваат на мојот „boost“ ѓон, кој е број 1 во светот. Животот во кутија едноставно не беше за мене, па многу брзо завршив на полиците во Buzz shop. 
05.
Jan
2018
News
Мојата сестра оди на десната нога, ја одам на левата. Имиња немаме, но нашето презиме е Air More Uptempo. Крстеното име ни е "Bulls", иако на свештеникот не му беше премногу драго што сме во впечатлива црвена боја и го добивме името по рогасто животно.
05.
Jan
2018
News
Месец дена уживавме читајќи ги Вашите приказни. Запознавме стотина патики, нивните карактери, занимливи искуства и приказни. На почетокот на наградниот конкурс не ни сонувавме дека ќе бидеме сведоци на толку голем број на креативни и оригинални BLOGBUZZTER приказни кои секојдневно пристигнуваа во нашето електронско сандаче.  
27.
Dec
2017
Blogger Pick
Филмот "She's Gotta Have It" во 1986 значително ја промени културата и модата на патиките. Spike Lee's Air Jordan Nike's рекламите се добро познати, но помалку е познат фактот дека се започнува со филмот "She's Gotta Have It".
20.
Dec
2017
Blogger Pick
Здраво друштво, еве ме мене пак после долго време и сега имам едно прашање до вас. Дали ги пронајдовте совршените обувки за оваа зимска сезона?!
13.
Dec
2017
Blogger Pick
Каде сте луѓе? Како сте? Полека пристигнува моето омилено годишно време, а пред тоа пристигна и мојот ред да напишам некоја реченица за Puma Basket моделот кој го избрав како доста интересен модел. Е сега, ако овој текст го читаат постари луѓе ќе речат: „Ееее кога го носев ова“. Не е битно дали ги сакаш или не ги сакаш, Puma Basket патиките веќе си ги сретнал. Дали е тоа филм, спот, или на улица или на некоја полица од Sneaker Shop...тебе веќе ти се познати.
11.
Dec
2017
News
Ниту една Нова Година не може да помине без подароци. Затоа и оваа година решивме новите победници на BLOGBUZZTER наградниот конкурс да ги израдуваме со патики по нивен избор. Креирај го својот blogBUZZter и влези во играта!
06.
Dec
2017
Blogger Pick
Здраво девојки и дечки, Големо задоволство е мојот прв блог да биде за еден иконски модел како што е Nike Air Force 1.
29.
Nov
2017
Blogger Pick
Што ќе правам со овие презафатени денови? Една минута сум во моето студио, шминкам прекрасна девојка, следната минута сум на некој cool настан, се дружам и сликам со пријателите. Сите сме зафатени и навистина ни се потребни патики кои ќе не следат. 24/7, Тоа мои пријатели се патиките New Balance 247!
24.
Nov
2017
News
Очекувано или неочекувано, сосема сме сигурни дека уште една редизајнирана верзија на Lunar Force 1 Duckboot е нешто што повеќето од нас чекаа. Всушност, ние знаеме дека по нив ќе го поставите вашиот часовник еден час напред, бидејќи - тука е зимата.
22.
Nov
2017
Blogger Pick
Не е доволно тренди да се биде само момче од улица. Потребно е да се владее со покривите, ако сакате приврзаниците на патиките да ве почитуваат. И да, јас сум овде еден од најдобрите, го имам најдобриот поглед на цела Софија. Дали сега владеам со играта? Се разбира, но причината се моите нови обувки Nike Air Force 1 High '07 LV8 WB. Овој модел толку лесно се вклопува во мојот стил што инспирацијата за моите нови звуци доаѓа сама по себе.
08.
Nov
2017
Blogger Pick
Дали некогаш сте размислувале што нашите патики би кажале за нас? Вистината е дека нашите патики се со нас од утро до мрак, знаат каде се шетаме, каде излегуваме, со кој се дружиме, во кој сме заљубени, а кој сакаме да го заобиколиме на улица. Исто така знаат кога се будиме и кога одиме на спиење. Ако мислевте дека патиките не зборуваат, се лажете, тие кажуваат кои сме, што сакаме и кој е нашиот „филм„. Моето ново другарче LF1 Duckboot е толку кул што денеска целата приказна му ја препуштам на него.
01.
Nov
2017
Blogger Pick
Првиот блог кој го направив за Buzz, а кој беше поврзан со патики, беше посветен на Adidas Gazelle. Се разбира, со причинa. Покрај сите функции за кои сум програмиран, пред се за танцување, па потоа за кореограф, блогер, „бициклиста“, авантурист, понекогаш како кошаркар, тврд егоист и што уште не. Како специфичен танцувач, b-boying од секогаш ми било најлесно, во комбинација со удобна, лесна и фанки облека, а совршениот склоп го открив на време, пред деценија ипол, кога почнав со првите чекори во брејкот. Татко ми секогаш имаше критики кон моите обувки во времето кога сечев сунџери за перење на коли и ги ставав под јазикот на патиката, за да ги „набилдам“ своите „раперски“ патики. Мислам дека посебно не му се допадна деталот со портокалови врвки, но доста е со моите мрачни тајни од минатото.
string(0) ""
string(0) ""