БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2490 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

КУПИ СО VISA

 и добиј дополителни 10% ПОПУСТ

New Winter Station- It’s all about comfort
New Winter Station- It’s all about comfort
News
20.12.2021.

New Winter Station- It’s all about comfort

Зимата пристигна и веднаш го покажа своето вистинско лице - студеното време, влажните улици и снежните денови кои нѐ принудија да седиме дома. Но, новата колекција Buzz Winter Station сигурно ќе ве мотивира да воведете поголема динамика во вашето секојдневие! Ве очекуваат функционални, удобни и модерни lifestyle модели. Прочитајте внимателно, бидејќи во продолжение ви пренесуваме приказна за урбаните зимски трендови.

Во новата Winter Station колекција доминираат претежно модерни, минималистички кроеви базирани на класичниот спортски стил. Од лежерни дуксери, до долен дел тренерки, па сè до јакни и разни модели на патики - во толку разновидна понуда, сигурно ќе најдете нешто за себе.

Да почнеме со водечките брендови - кога станува збор за јакни, Nike и adidas носат препознатлив heritage стил, што значи дека само треба да го изберете вашиот фаворит. Црна adidas бомбер јакна или моделот Nike Windrunner со легендарен дизајн кој е вистински зимски must have. Тука се и јакните Napapijri, а посебно го истакнуваме класичното парче AERONS за мажи и неизбежната јакна RAINFOREST WINTER 2 со која веднаш ќе бидете спремни за излегување.

Меѓу најважните карактеристики на зимските модели, би сакале да ја истакнеме удобноста и топлината, што е најважно во овој период од годината. Но, не можеме да не забележиме дека автентичниот дизајн е токму она што ќе го „зачини“ секој аутфит. Вистински пример за тоа е машката тренерка Nike Sportswear Tech Fleece во која дефинитивно нема да останете незабележани - особено ако ја носите со полудлабоки Air Presto патики. Или, кадифена тренерка adidas која ви го дава тоа зимско чувство. Со тоа можете да комбинирате длабоки патики Samba Boot и торба adidas Velvet. Совршено зимски, нели?

The North Face дуксерите и долнот дел тренерки оправдано го наоѓаат своето место во самиот врв на зимската понуда и нема потреба многу да зборуваме за нив. Покрај високата функционалност, врвните материјали и модерен дизајн, овој бренд ви дава чувство на совршена удобност каде и да одите. Поради тоа, моделите на The North Face се winter essentials на новата колекција.

Кога станува збор за боите, тие ви нудат безброј различни можности. Палетата на бои варира од basic тонови, како бела, црна, сива и беж, до силни и впечатливи како розова и портокалова. Ваше е да ги одберете оние кои најмногу одговараат на вашиот стил, а ние ви предлагаме периодично да го освежувате вашиот аутфит со бои кои ја оживуваат сивата и мрачна зима.

Истражете ја новата Winter Station колекција и подгответе се за апсолутна доминација со задолжителни парчиња од водечките спортски брендови кои не ги заобиколија познатите инфлуенсери и трендсетери ширум светот.

Најдете ги во сите Buzz продавници, како и online.

 

Тимот на Buzz

Da li Vam je ovaj članak bio od pomoći:

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

29.
Sep.
2021.
News
Дали сте подготвени со сигурен чекор и автентичен стил да влезете во есенската сезона? Со нови унапредени модели на Converese, есента ке биде во знак на комф...
27.
Aug.
2021.
News
Ви ја претставуваме иконата Classic Leather, дизајн кој заедно го креираа Reebok и Buzz и остави уникатен белег во историјата на sneaker културата во регионо...
20.
Aug.
2021.
News
Време е за нов почеток, нов, повторно различен...
15.
Jun.
2021.
News
Новата колекција Buzz маички пристигна во нашите продавници. Ви ги откриваме тренди моделите кои ќе ја обележат оваа сезона.
15.
Apr.
2021.
News
It’s Buzz 6th Birthday! И оваа година го прославуваме online и те повикуваме да бидеш дел од нашата роденденска активација.
15.
Apr.
2021.
News
Секој роденден е совршен повод да ги сумираме впечатоците, но сепак не се откажуваме од Keep on Buzzin. Ова е приказна е за нас.
14.
Apr.
2021.
News
adidas ја продолжува својата еколошка мисија со новата колекција на Stan Smith патики, на чиј препознатлив дизајн сега му е даден поодржлив изглед.
26.
Mar.
2021.
News
Да го прославиме Денот на Air Max заедно! Сè што ви треба е 1 пар Air Max патики и 3 outfit-а што најдобро ќе ни ја раскажат вашата приказна. Бидете к...
26.
Mar.
2021.
News
Nike Air Max се единствените патики во светот кои имаат свој празник. Денес е тој ден и затоа официјално може да започне одбележувањето на Air Max Day!