БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2490 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

CONVERSE CREATE NEXT: New Lines of the Classics
CONVERSE CREATE NEXT: New Lines of the Classics
News
29.09.2021.

CONVERSE CREATE NEXT: New Lines of the Classics

Оваа есенска сезона ќе ја обележат урбаните Converse патики кои ќе ве воодушеват со својот легендарен дизајн, новите материјали и иновации во вид на комфор. Станува збор за унисекс модели, и за неа и за него, Chuck Taylor All Star Move и Chuck 70 Explore Waterproof

Chuck Taylor All Star Move моделот се истакнува со иновативните материјали, автентичните детали и ултра лесниот ЕVA ѓон – што го прави совршен за есенските денови. Converse Chuch Taylor All Star Move e bold варијанта на класичните Chuch Taylor All Star патики и претставува вистински симбол на личната експресија која може да се вклопи со есенскиот look. Овој модел е креиран од вештачка кожа, а неговите врвки во два тона и амблемот во интензивна боја се инспирирани од хајкингот.

Chuck 70 Explore Waterproof патиките се направени од водоотпорни материјали, истовремено задржувајќи го iconic Converse дизајнот. Елементите на овие патики, како што се зајакнатите врвки за хајкинг, издржливот ѓон и OrthoLite внатрешна влошка, се инспирирани од времето поминато надвор и затоа овој модел е совршен за студената есен. Наместо платното кое директно го поврзуваме со класичните, оригинални модели на Converse, овој модел е креиран од водоотпорната нубук кожа која е дополнително зајакната со водоотпорна облога – за ваше безгрижно чекорење по дождот. Chuck 70 Explore Waterproof се патики во кои ќе ви биде удобно и ќе се чувствувате сигурно, без оглед на временските услови.

За брендот Converse прогресот никогаш не запира, а нивните модели од најновата есенска колекција ќе ви обезбедат врвно чувство на удобност, со уникатна iconic силуета. Есента конечно може да започне!

Converse Create Next колекцијата е достапна во продавниците на Buzz како и на online.

 

Вашиот Buzz тим

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

27.
Aug.
2021.
News
Ви ја претставуваме иконата Classic Leather, дизајн кој заедно го креираа Reebok и Buzz и остави уникатен белег во историјата на sneaker културата во регионо...
20.
Aug.
2021.
News
Време е за нов почеток, нов, повторно различен...
15.
Jun.
2021.
News
Новата колекција Buzz маички пристигна во нашите продавници. Ви ги откриваме тренди моделите кои ќе ја обележат оваа сезона.
15.
Apr.
2021.
News
It’s Buzz 6th Birthday! И оваа година го прославуваме online и те повикуваме да бидеш дел од нашата роденденска активација.
15.
Apr.
2021.
News
Секој роденден е совршен повод да ги сумираме впечатоците, но сепак не се откажуваме од Keep on Buzzin. Ова е приказна е за нас.
14.
Apr.
2021.
News
adidas ја продолжува својата еколошка мисија со новата колекција на Stan Smith патики, на чиј препознатлив дизајн сега му е даден поодржлив изглед.
26.
Mar.
2021.
News
Да го прославиме Денот на Air Max заедно! Сè што ви треба е 1 пар Air Max патики и 3 outfit-а што најдобро ќе ни ја раскажат вашата приказна. Бидете к...
26.
Mar.
2021.
News
Nike Air Max се единствените патики во светот кои имаат свој празник. Денес е тој ден и затоа официјално може да започне одбележувањето на Air Max Day!
24.
Mar.
2021.
News
Новите патики New Balance 237 ве привлекуваат со вашиот street style да се вратите во седумдесеттите години. Погледнете зошто тие се едни од водечките трендо...
04.
Mar.
2021.
News
Чувството на Adidas ZX е сè. Нека те земе! Учествувајте во наградната активација на Instagram и освојте нови ZX патики по ваш избор.