БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2490 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

WE’RE BUZZIN’ TOGETHER (AGAIN)
WE’RE BUZZIN’ TOGETHER (AGAIN)
News
20.08.2021.

WE’RE BUZZIN’ TOGETHER (AGAIN)

Време е за нов почеток, нов, повторно различен...

Многу работи се сменија од минатата година, но тимот остана ист - тим без кој новиот почеток не би бил тоа што е. Заедно ја завршивме претходната учебна година, го поминавме летото и повеќето одмори, на крајот игравме кошарка, одевме на тренинзи, шетавме, уживавме во морето. Тимот и овој почеток на новата учебна година ќе го направи посебен!

Кој е дел од тимот на Buzz оваа година?

Урбани, различни, cool деца кои покажуваат зошто се посебни со својот став, однесување, секое движење што го прават. Девојки и момчиња, тинејџери и ученици се собраа заедно да покажат дека, иако можеби нема да го поминат почетокот на новата учебна година во училиште, не заборавиле дека тимот е тој што ги прави училишните денови најубави.

Овој септември (и во наредните месеци), тие ќе продолжат да играат кошарка на теренот покрај училиштето, ќе продолжат да одат на тренинзи, прошетки, да поминуваат време во училишниот двор и да останат заедно што ги прави бестрашни и секогаш подготвени за нови авантури.

И ние сме тука да ги поддржиме тимовите! За почетокот на новата учебна година и новата авантура, подготвивме одлична понуда на модели за ученици од различни возрасти. Брендовите Nike, adidas, Reebok, Puma и останатите „кријат“ одлични модели на патики чии силуети се прилагодени за сите возрасти, облека со атрактивни бои и принтови кои совршено се вклопуваат со патиките и додатоците, меѓу кои се издвојуваат ранците. Специјално само за почетокот на учебната година подготвивме -20% попуст на детскиот асортиман, а со секој купен пар патики во нашите продавници добивате -50% попуст на NEW ERA ранците. Секако имаме подготвено и попусти на online shop до -50% за новата cool училишна година!

 

Каде е вашиот тим? Соберете го - We’re Buzzin’ Together (again).

 

Тимот на Buzz

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

27.
Aug.
2021.
News
Ви ја претставуваме иконата Classic Leather, дизајн кој заедно го креираа Reebok и Buzz и остави уникатен белег во историјата на sneaker културата во регионо...
15.
Jun.
2021.
News
Новата колекција Buzz маички пристигна во нашите продавници. Ви ги откриваме тренди моделите кои ќе ја обележат оваа сезона.
15.
Apr.
2021.
News
It’s Buzz 6th Birthday! И оваа година го прославуваме online и те повикуваме да бидеш дел од нашата роденденска активација.
15.
Apr.
2021.
News
Секој роденден е совршен повод да ги сумираме впечатоците, но сепак не се откажуваме од Keep on Buzzin. Ова е приказна е за нас.
14.
Apr.
2021.
News
adidas ја продолжува својата еколошка мисија со новата колекција на Stan Smith патики, на чиј препознатлив дизајн сега му е даден поодржлив изглед.
26.
Mar.
2021.
News
Да го прославиме Денот на Air Max заедно! Сè што ви треба е 1 пар Air Max патики и 3 outfit-а што најдобро ќе ни ја раскажат вашата приказна. Бидете к...
26.
Mar.
2021.
News
Nike Air Max се единствените патики во светот кои имаат свој празник. Денес е тој ден и затоа официјално може да започне одбележувањето на Air Max Day!
24.
Mar.
2021.
News
Новите патики New Balance 237 ве привлекуваат со вашиот street style да се вратите во седумдесеттите години. Погледнете зошто тие се едни од водечките трендо...
04.
Mar.
2021.
News
Чувството на Adidas ZX е сè. Нека те земе! Учествувајте во наградната активација на Instagram и освојте нови ZX патики по ваш избор.
20.
Jan.
2021.
News
Брендовите кои ги сакате, силуетите за кои сонувате долго време, моделите кои ги носат најголемите светски трендсетери – Buzz Sneaker Station е вистинс...