БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

News
15.06.2021.

TREND ALERT: NEW BUZZ T-SHIRTS

Новата колекција Buzz маички пристигна во нашите продавници. Ви ги откриваме тренди моделите кои ќе ја обележат оваа сезона.

Сезоната пролет/лето секоја година ни носи новитети кои во истиот момент можеме да ги замислиме во некој наш аутфит. Во тоа посебно се истакнуваат маиците, парче кое може да се искомбинира и со фармерки, со сукња, шорцеви, фустанчиња и со се она во кое што вие ќе се чуствувате удобно.

Оваа година принтовите се must за маиците! Колку понеобични принтови, толку маиците се поатрактивни. Robo Bear, Lady, Urban Street – изборот е ваш, истите се наоѓаат на моделите кои нашата понуда ја прават потполно различна. Се наоѓаат на новите Buzz маички.

Урбани, впечатливи, ефектни – новите Buzz маици се Trend Alert бидеји воопшто не личат една на друга. Можноста за комбинирање со други парчиња, а и фактот дека се поразлични од сите досега, ќе те наведе да ги искомбинираш со сите можни варијанти во текот на пролетта и летото.

 Својата смелост можеш да ја покажеш преку комбинирање на новите Buzz маички, со некои добри патики од нашата колекција, но и со аксеосари кои дополнително ќе го истакнат твојот стил.

Buzz маиците се идеални за сите твои урбани изданија и за сите активности во кои ќе уживаш ова лето – на плажа, во природа или во град, бидејќи се созададени од пријатен материјал, а нивниот крој ја прати линијата на телото.

Новите Buzz маици најди ги во нашите продавници или нарачај ги online.

Buzz тимот

Trenutno nema komentara