26/03 2021.
News

ПОЧНУВА "1 AIR MAX x 3 OUTFITS " НАГРАДНА ИГРА!

Да го прославиме Денот на Air Max заедно! Сè што ви треба е 1 пар Air Max патики и 3 outfit-а што најдобро ќе ни ја раскажат вашата приказна. Бидете креативни, покажете ни како ги комбинирате Air Max патиките во вашиот стил на облекување и освојте патики Air Max по ваш избор!

Снимете Instagram story video во кое ќе комбинирате 1 пар Air Max патики со 3 комбинации облека за различни прилики (на пр. училиште / работа, излегување со пријателите ...), прикачете го на вашиот отворен Instagram профил и тагирајте @buzzsneakerstation со #AirMaxMondays и # со земјата од која учествувате (на пр. #buzzmacedonia).

ПРАВИЛНИК ЗА УЧЕСТВО НА НАГРАДНАТА ИГРА

За да учествувате во Buzz наградната игра треба да објавите видео во траење до 15 секунди на вашиот отворен Instagram профил до 31 март 2021 година, во кое ќе ја покажете вашата комбинација од 1 пар Air Max патики со 3 комбинации на облека. Тагирајте @buzzsneakerstation со #AirMaxMondays и # од земјата од која учествувате (на пример, #buzzmacedonia).

Само следбениците на Instagram профилот @buzzsneakerstation можат да учествуваат во наградната игра. Вашиот профил треба да биде поставен на „Public“ за да можеме да ги гледаме вашите Instagram stories.

Авторите на 3-те најкреативни stories ќе ги награди Buzz со Nike Air Max патики по свој избор. Победниците ги избира жири од тимот на Buzz.

Победниците на натпреварот ќе бидат објавени преку Instagram story на Buzz профилот на 2 април 2021 година.

Бидете креативни и споделете го вашиот стил со нас!

Тимот на Buzz

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

12.
May.
2021.
Blogger Pick
Здраво на сите, помина веќе некое време откако ви се обраќам со BUZZ блог. Се надевам дека сè уште ме паметите, но дозволете ми да го освежам сеќавање...
05.
May.
2021.
Blogger Pick
Здраво дечки, Антониа овде!   Овој пат ви се обраќам инспирирана, во пролетно расположение, со безвременски дизајн на уникатна силуета што ја препозна...
28.
Apr.
2021.
Blogger Pick
Се надевам дека сите сте добро и дека и вие уживајте во пролетните денови. Покрај убавото време, уживам да ги носам и едни од моите омилени модели на патики,...
15.
Apr.
2021.
News
It’s Buzz 6th Birthday! И оваа година го прославуваме online и те повикуваме да бидеш дел од нашата роденденска активација.
15.
Apr.
2021.
News
Секој роденден е совршен повод да ги сумираме впечатоците, но сепак не се откажуваме од Keep on Buzzin. Ова е приказна е за нас.
14.
Apr.
2021.
News
adidas ја продолжува својата еколошка мисија со новата колекција на Stan Smith патики, на чиј препознатлив дизајн сега му е даден поодржлив изглед.
14.
Apr.
2021.
Blogger Pick
Здраво, екипо! Се надевам дека ви недостигав.  Овој пат ви се обраќам инспирирана, во шарени бои, во ретро стил, благодарение на новата колекција на PU...
07.
Apr.
2021.
Blogger Pick
Здраво луѓе, Тука сум повторно, по малку подолго време, со нова Buzz Crew приказна. Причината за тоа е повеќе од добра, бидејќи заедно со Аки (веројатно ја ...
26.
Mar.
2021.
News
Nike Air Max се единствените патики во светот кои имаат свој празник. Денес е тој ден и затоа официјално може да започне одбележувањето на Air Max Day!