09/10 2020.
News

TIMELESS CLASSICS: Adidas модели кои се „must“ оваа есен

Новата сезона на патики ги отвори вратите кон новите трендови, но оваа есен сепак се одлучувме за безвременските класици. Размислуваме за силуетите на брендот adidas, кои веќе ја носат „approved“ етикетата и претставуваат совршен избор за скоро сите прилики... Всушност - за сите прилики!

Иако не сме љубители на мрачни утра и студени вечери, дождливи и мрачни денови, тоа не нѐ спречува да се одлучиме за патики кои што ќе донесат многу боја во нашите секојдневни аутфити. Тие не мора да бидат целосно обоени - доволно е да имаат детаљ, два или три во впечатлива боја или впечатлив принт за да ни го разубават денот. Кој знае, можеби некои од овие модели ќе ве инспирираат да носите нешто што не сте го носеле претходно.

Ова се аdidas моделите кои се „must“ за оваа есен.

Adidas Superstar – класик кој се издвојува

Силуетата која неодамна го прослави својот 50-ти роденден, своето место во sneaker светот се етаблираше со уникатен дизајн, но и со фактот дека е неопходна компонента на „streetwear“ со децении. Апсолутен фаворит за оваа есен се машките Superstar патики со впечатлива зелена боја со црни детали, кои ќе ги вратат „old school vibe“ и ќе внесат доволно количество боја во мрачното есенско секојдневие.

Adidas ZX 2K Boost – statement женски патики кои ќе ги обожавате

Донесете вистински огномет од бои на своите патиките. Моделот кој е совршен избор за ова е Adidas ZX 2K Boost, кој носи сосема нова димензија на удобност. Импресивен градиент на сини и розови тонови на ѓонот, заедно со деталите на горниот дел како и петата на патиката, ќе го направат овој модел ваш прв избор во сите есенски изданија. Тие се нетипични, но тоа е она што ги издвојува во толпата, па не заборавајте да ги носите во текот на октомвриските денови.

Adidas ZX Fuse Boost машки патики – за одење како по облаци

Sneaker иконата ZX оваа eсен доаѓа во сосема ново руво – надополнето со Boost технологија и во боја што не ја очекувате. Ѓонот е најимпресивниот дел од овој машки модел на Adidas ZX Fuse Boost и совршено се издвојува од црниот горен дел. Зошто не би била во вашата колекција за оваа есен?

Adidas Superstar – женски модел со впечатлив принт

Кога на класичниот Superstar модел додаваш впечатлив црно-бел принт, се добива Adidas Superstar Leopard Stripe. Толку едноставни, а толку ефикасни, овие женски патики ги исполнуваат сите критериуми за совршен стајлинг.

Adidas ZX 2K Boost Gradient

Дали сте подготвени за нова димензија на дизајнот, надополнета со совршен комфор? Нарачајте ги Adidas ZX 2K Boost Gradient - патики со футуристички дизајн кои ќе станат неопходен дел од вашиот „street style“. Со нив, вашиот стајлинг ќе биде комплетен.

Сите модели што ги избравме денес можете да ги најдете во Buzz shop или на online shop.

Тимот на Buzz

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

20.
Jan.
2021.
News
Брендовите кои ги сакате, силуетите за кои сонувате долго време, моделите кои ги носат најголемите светски трендсетери – Buzz Sneaker Station е вистинс...
17.
Jul.
2020.
News
Имаш cool екипа од училиштето што обожава патики и сака да учествува во нашата Back to School кампања? Пријавете се и кажете ни зошто сте The Coolest School ...
03.
Jul.
2020.
News
Почетокот на летото и оваа година е во знакот на SUMMER SALE во нашиот shop. Одличната понуда на светски познатите брендови и намалените цени се само некои о...
string(0) ""
string(0) ""