04/07 2019.
News

ЗЛОУПОТРЕБА НА BUZZ КОНЦЕПТОТ

Ве инфорираме дека е креиран лажен вебсајт на кој е злоупотребен BUZZ концептот.

Почитувани потрошувачи,

Ве информираме дека е креиран лажен вебсајт http://www.buzzsneakers-rodjendan.com/, на кој е наведено дека BUZZ концептот доделува бонуси за бесплатни обувки и облека. Сајтот како и информациите на него се лажни и немаат никаква поврзаност со BUZZ. 

Гореспоменатиот вебсајт го злоупотребува BUZZ и за тоа ќе биде пријавен на надлежните органи за злоупотреба на нашиот концепт.

Со почит,

BUZZ тимот

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

09.
Oct.
2020.
News
Класиката е безвременска кога станува збор за Adidas sneaker трендовите. Есенва ќе носиме некои од нив во сите street style изданија. Ви претставуваме модели...
17.
Jul.
2020.
News
Имаш cool екипа од училиштето што обожава патики и сака да учествува во нашата Back to School кампања? Пријавете се и кажете ни зошто сте The Coolest School ...
03.
Jul.
2020.
News
Почетокот на летото и оваа година е во знакот на SUMMER SALE во нашиот shop. Одличната понуда на светски познатите брендови и намалените цени се само некои о...
string(0) ""
string(0) ""