БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

Chuck Taylor All Star Move - The “It Girl” sneakers
Chuck Taylor All Star Move - The “It Girl” sneakers
Blogger Pick
23.03.2022.

Chuck Taylor All Star Move - The “It Girl” sneakers

Здраво дечки,

Се вратив со нова приказна, нови патики и спремна за претстојната пролет.

Го направив невозможното! Ги најдов најдобрите must-have“ патики за оваа пролет. Chuck Taylor All Star Move е кул, модерен и погоден за секој outfit. Убедена сум дека кога ќе слушнете за Converse, веднаш ви се појавува сликата на легендарната црно-бела силуета што сите во 90-тите ја имаа во својата гардероба. Денес, сто години по создавањето на Converse, продолжуваме да ги носиме, а сè уште се во тренд. Chuck Taylor All Star Move го има добро познатиот дизајн како и поставеноста на логото, а во комбинација со многу лесен EVA ѓон со благ наклон, гарантира целосна слобода на движење, предизвикувајќи да сакате да ги носите секој ден.

Обемните силуети последниве години ја освоија урбаната и модната сцена, а јас како страствен sneakerhead ги следам сите нови трендови во светот на патиките. Затоа ги избрав Chuck Taylor All Star Move. И ако сте навикнати да го гледате класичниот Converse, овој модел ќе ве освои со уште почисти линии и висок ѓон.

Chuck Taylor All Star Move е вистинско откритие за секој стил. Ги комбинирав со супер модерни фармерки со исечени ногавици, и adidas маичка со необичен дизајн и дуксер за слоевитост и удобност во студените пролетни денови.

Одберете го Chuck Taylor All Star Move и целата моја комбинација во продавниците на Buzz или онлајн.

See you soon,

Akasha

Trenutno nema komentara

слично

09.
Mar.
2022.
Blogger Pick
Hi Buzzers! Јас се викам Нина Ретар и повторно ви подготвив новa блог приказна, овој пат во пролетни бои. Nike Huarache е легендарен модел, кој штотуку про...