БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2490 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

КУПИ СО VISA

 и добиј дополителни 10% ПОПУСТ

ADIDAS NIZZA – MORE LOVE WITH EVERY STEP
ADIDAS NIZZA – MORE LOVE WITH EVERY STEP
Blogger Pick
22.12.2021.

ADIDAS NIZZA – MORE LOVE WITH EVERY STEP

Здраво на сите,

Денес сакам да ви претставам нов модел на патики - adidas Nizza Platfrom, кои ме воодушевија со нивниот chunky, но old-school изглед. Кога зборуваме за нивниот изглед, инспириран од кошаркарскиот стил на 70-тите години, со сигурност можеме да кажеме дека останале доста слични во споредба со нивното оригинално издание.

Сепак, гумениот ѓон прави огромна разлика кога е во прашање удобноста, но и самиот изглед. И кој не сака малку дополнителна висина? Иако се заљубив во нив на прв поглед, удобноста е она што навистина ме освои.

Во денешниот блог патиките Nizza Platform ги комбинирав со удобни adidas хеланки, црн дуксер и adidas елек кој го надополнува целиот аутфит. Избрав модел на патики во бела боја, што многу го олеснува комбинирањето и дава минималистички vibe. Но, во продавниците на BUZZ можете да најдете и модели во други бои. Покрај тоа, сакам да ги комбинирам со сите видови фармерки и да го оживеам ретро стилот на кој се базирани.

Доколку и вие сте љубител на удобни, old school и функционални патики, сигурно нема да погрешите со Nizza патиките!

До следниот блог ви испраќам многу поздрави!

H.

Da li Vam je ovaj članak bio od pomoći:

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

26.
Jan.
2022.
Blogger Pick
15.
Dec.
2021.
Blogger Pick
10.
Nov.
2021.
Blogger Pick
Здраво луѓе! Ви пишувам од Љубљана, главниот град на Словенија, каде што сите што работиме во шоубизнисот сме обединети. Ова е предноста на малите земји как...