БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2490 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

КУПИ СО VISA

 и добиј дополителни 10% ПОПУСТ

AN ARCHIVE ICON GETS A COOL-WEATHER UPDATE
AN ARCHIVE ICON GETS A COOL-WEATHER UPDATE
Blogger Pick
08.12.2021.

AN ARCHIVE ICON GETS A COOL-WEATHER UPDATE

Hey Hey!

 

Во денешниот блог пост сакам да ја истакнам важноста на удобноста на облеката што ја носиме, а да не ги спомнуваме пижамите туку стилските парчиња кои можеме да ги носиме секој ден.

Со оглед на моменталната ситуација во светот, удобната облека стана голем тренд - различни материјали и бои, повеќето фармерките ги заменија со нешто поудобно, како што се хеланките и предимензионирани маици. Јас сум една од нив.

За мене се работи за удобност, но во исто време, изгледа добро. Јас сум голем љубител на обувките и облеката на adidas, што може да се види од приложеното.

adidas leggings се мојата омилена облека што може да се носи на милион начини. Со капут или јакни во различни бои, не е тешко да се комбинираат, а удобниот материјал ги прави посебни. adidas маичката со долги ракави совршено се вклопува во целата приказна бидејќи го дава тоа пријатно чувство. И на крај, секогаш сакам да ја заокружувам мојата зимска облека со предимензионалната јакна на adidas Elongated Rib Bomber која ми дава драматично добар изглед.

Но, сега, да преминеме на патиките - модел на патики кој постои 70 години, adidas Samba е еден од трите најпопуларни модели, заедно со adidas Superstar и Stan Smith. adidas Samba boot во последно време е популарен модел поради својот футуристички и безвременски изглед. Ги има во две различни бои црна и „nude“ и поради класичниот изглед лесно се комбинираат. adidas Samba boot се направени од велур кој ќе ви ги загрее стапалата, а платформата ќе ви овозможи инстантно подигнување. Поради едноставниот изглед, тие можат да се комбинираат на различни начини, а во оваа верзија, adidas Samba boot се совршени за постудените денови кои доаѓаат.

Лично, го претпочитам моделот adidas Stan Smith поради неговиот едноставен изглед и затоа што може да се носи на апсолутно сѐ. Од фармерки до фустани, до спортски изглед или одело - едноставно и класично. Обликот и изгледот на патиките зборуваат сами за себе.

Овие, како и многу други модели на adidas патики и комбинации на облека, можете да ги најдете во продавниците на Buzz или можете да останете безбедни и да нарачате онлајн.

До следната средба ви посакувам многу здравје и љубов,

Beatricia

Da li Vam je ovaj članak bio od pomoći:

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

26.
Jan.
2022.
Blogger Pick
15.
Dec.
2021.
Blogger Pick
10.
Nov.
2021.
Blogger Pick
Здраво луѓе! Ви пишувам од Љубљана, главниот град на Словенија, каде што сите што работиме во шоубизнисот сме обединети. Ова е предноста на малите земји как...