БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2490 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

Blogger Pick
28.07.2021.

SUMMER VIBES

 

Луѓе, најзабавниот период од годината е конечно тука! За мене летото, како што веројатно и за вас, минува многу брзо. Се обидувам да ги искористам сите убави случувања - дружење, фестивали, плажи, ноќно пливање, планини, шарени аутфити... Дефинитивно излегувам од монотонијата што нѐ следеше периодов и сакам да чувствувам само "summer vibe".

 

 

Како што веќе сте имале шанса да приметите во претходните блог приказни, аdidas е мојот омилен бренд во светот на урбаниот и лежерен стил. Сега решив да ги заменам омилените пар патики со моделот на папучи Adilette W (сепак овие жешки денови бараат некоја алтернатива). Морам да признаам дека црните точки ме привлекоа веднаш. Adilette W можете да ги носите на плажа, на долги прошетки, па дури и на забави на песок.  Нивната мека подлога обезбедува чувство на неверојатна удобност, а исто така се и совршени за сите нас кои сме постојано во движење.

 

 

Во оваа прилика папучите аdidas Adilette W ги искомбинирав со неодоливи, шарени бициклистички аdidas и лесен топ. Овој изглед е апсолутен фаворит оваа сезона - урбан, лежерен и тотално кул, баш како што сте и вие ова лето.

 

 

Моделот „ADIDAS ADILETTE W“ можете да го најдете во продавниците на Buzz, но и online.

P.S До следната блог приказна ви испраќам многу поздрави и бакнежи!

 

@ivanavujoseviic

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

01.
Sep.
2021.
Blogger Pick
25.
Aug.
2021.
Blogger Pick
Да бидеме искрени... Оваа патика e за девојки кои знаат што сакаат и како да го добијат тоа што го сакаат. Патиката е класична, но во исто време и предизвик...
21.
Jul.
2021.
Blogger Pick
23.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Здраво, екипо!   Многу ми е мило што повторно се дружам со вас во порелаксирано, летно расположение. Овој пат, како за одличен почеток на летото, ги н...