БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2490 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

Blogger Pick
14.07.2021.

LET'S DANCE IN NIKE AIR ZOOM-TYPE SE

Здраво!

 

За сите вие кои сè уште не ме познавате, се викам Насер Гутиќ, исто така познат како B-boy Naki во dance светот. Како професионален breakdancer, сметам дека патиките се најважниот дел од мојата гардероба. Патиките што ги носам треба да бидат удобни, лесни и одлично да се прилагодуваат на секоја површина. Пред сè, потребен ми е привлечен дизајн за да ме инспирира.

Јас секојдневно носам патики, така што тие треба да имаат врвен квалитет. Патиките секогаш го комплетираат мојот изглед и сакам кога го привлекуваат вниманието на луѓето и прават да се чувствувам посебно. Секој дизајн ме инспирира и ја промовира мојата креативност додека создавам нови dance потези.

 

 

Моделот Nike Air ZOOM-TYPE SE ми го привлече вниманието со малите детали, како што е карираниот текстил и цик-цак шиењето. Пената под петата и меката подлога Zoom користат технологија што ја користат професионални спортисти. Тие се исклучително лесни, меки и одлично се прилагодуваат на стапалото. Јас, исто така, го тестирав овој модел додека танцував и тие го поминаа тестот и добив позитивен feedback од многу луѓе во врска со мојот модерен и кул изглед. Покрај тоа, патиките издржаа и акробатски трикови и ми овозможија одлична удобност.

 

 

Патиките може да се најдат во 2 бои. Првиот е класичен црно-бел модел, кој исто така го тестирав и одговара на секоја облека и може да го подобри дури и најдосадниот изглед. Втората варијанта се издвојува со портокалови детали кои добро се вклопуваат во зелениот текстил.

 

 

Патиките Nike Air ZOOM-TYPE SE и многу други може да се најдат на Buzz online shop или во Buzz продавниците. Buzz нуди голема разновидност на патики со висок квалитет и одличен дизајн што можат да одговараат за секоја пригода. Покрај тоа, нуди и модерна облека и одлична опрема за да го комплетирате секој ваш изглед.

 

Се надевам дека ќе се видиме наскоро.

Naki

 

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

21.
Jul.
2021.
Blogger Pick
23.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Здраво, екипо!   Многу ми е мило што повторно се дружам со вас во порелаксирано, летно расположение. Овој пат, како за одличен почеток на летото, ги н...
16.
Jun.
2021.
Blogger Pick
15.
Jun.
2021.
News
Новата колекција Buzz маички пристигна во нашите продавници. Ви ги откриваме тренди моделите кои ќе ја обележат оваа сезона.
09.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Знам дека сите ќе се сложите дека јуни порано беше топол летен месец, а сега сезоната почна со студени денови, но сепак, ништо не ме спречи и излегов да ги т...
09.
Jun.
2021.
Shop By Look
09.
Jun.
2021.
Shop By Look
09.
Jun.
2021.
Shop By Look