БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2490 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

Blogger Pick
30.06.2021.

Let's have a pastel summer

Hey, guys!

Дали сте подготвени за летото! Знам дека јас сум!

Ова лето мојот избор за патики се случи за секунда – Nike AM95. Вие добро ги познавате Air Max 95 - патиките со легендарен статус во street културата. Можете да најдете многу интересни приказни за нив, опкружувајќи ја нивната симболика во различните субкултури. Тие дебитираа пред две децении со нео-жолти елементи кои го привлекуваат вниманието. Сега во 2021 година тие се тука во порелаксирана верзија во пастелна палета на бои. И тоа беше првото нешто што ми се допадна кај нив. Светло-виолетовата и лаванда нијансата се совршени бои за оваа сезона.


Оваа година Nike повторно демонстрира големо внимание на деталите и стилскиот однос кон дамите. Новиот AM95 ја има класичната силуета и пастелни тонови кои потсетуваат на таа фанки атмосфера од 90-тите. Буквално ја претставуваат врската помеѓу Air Max и неговото влијание врз хип хоп културата.

Оваа година модната индустрија дава силни „белешки“ од 90-тите - со бои, силуети и дизајни. Згора на тоа, оваа ера ја обележува историјата со некои од најнезаборавните модели во културата на патики. 95 е мојот нов омилен пар затоа што моделот е совршен спој помеѓу неверојатна удобност и трендовското чувство. Иконските странични панели повторно привлекуваат со посветли бои - совршени за летото, додека видливиот Air во петицата ми дава удобност со секој чекор.

Исто така, тие се многу лесни за комбинирање. Во жешките денови претпочитам да носам повеќе големи маици со кратки ракави, хулахопки или шорцеви. И затоа во мојот ум нема сомнеж дека Air Max 95 ќе влијае и ќе остане во центарот на вниманието. И време е за летни фестивали!


Вашиот омилен пар може да го најдете во продавниците на Buzz или online.

До следно видување,

Akasha

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

21.
Jul.
2021.
Blogger Pick
23.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Здраво, екипо!   Многу ми е мило што повторно се дружам со вас во порелаксирано, летно расположение. Овој пат, како за одличен почеток на летото, ги н...
16.
Jun.
2021.
Blogger Pick
15.
Jun.
2021.
News
Новата колекција Buzz маички пристигна во нашите продавници. Ви ги откриваме тренди моделите кои ќе ја обележат оваа сезона.
09.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Знам дека сите ќе се сложите дека јуни порано беше топол летен месец, а сега сезоната почна со студени денови, но сепак, ништо не ме спречи и излегов да ги т...
09.
Jun.
2021.
Shop By Look
09.
Jun.
2021.
Shop By Look
09.
Jun.
2021.
Shop By Look