БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2490 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

Blogger Pick
12.05.2021.

TYPICALLY ATYPICAL IN AIR MAX ZEPHYR

Здраво на сите, помина веќе некое време откако ви се обраќам со BUZZ блог. Се надевам дека сè уште ме паметите, но дозволете ми да го освежам сеќавањето на сите вас кои штотуку започнаа да го следат блогот BUZZ - јас сум Katja Spanka и сум професионална шминкерка и претприемач, а исто така и голем љубител на патики.

Од девојка како мене веројатно би се очекувало да има страст за шминка заедно со сите други „женски“ карактеристики и стил. Иако понекогаш се чувствувам и како типична девојка и сакам да облекувам фустани во пастелна боја, секогаш одвнатре е оваа луда Катја, која е ентузијаст за motorsports, брзина и предизвици кои не се нималку женствени. На пример: возење тркачки автомобили на рели патеки е мојот број еден на списокот што треба да направам веќе подолго време. Кој би помислил? За себе, би можела да кажам дека сум типично нетипична.

Такви се и патиките што ги носев на фотографирањето со BUZZ. Иако изгледот е типичен, дизајнот на патиките Air Max со меурлив ѓон некако нѐ потсетуваат на моделот Air Max 720-818. Со оваа силуета Nike направи чекор напред. Ѓонот е уште подефиниран, а со својата технологија нуди поддршка и удобност на секој чекор. Удобноста е типична за сите модели на Air Max, нели? Сепак, она што ги прави Air Max Zephyr нетипични е дефинитивно изгледот на иднината. Воздушните меури на страните и интересните дезени на ткаенината даваат разигран и свеж изглед кој се истакнува со секој outfit. Јас ги комбинирав со футуристички Nike outfit во бела боја.

Која боја на патики ја преферирам? Обично секогаш посегнувам по модерни парчиња во црна боја, но овој пат, изненадувачки, ме убедија пошарените во црно-бело-сина комбинација на бои. Повторно, нешто сосема нетипично за мене.

Секој outfit и лудите Air Max Zephyr што ги носев на сет може да ги најдете во сите продавници на BUZZ и online.

 

До следниот пат,

Katja Spanka

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

21.
Jul.
2021.
Blogger Pick
23.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Здраво, екипо!   Многу ми е мило што повторно се дружам со вас во порелаксирано, летно расположение. Овој пат, како за одличен почеток на летото, ги н...
16.
Jun.
2021.
Blogger Pick
15.
Jun.
2021.
News
Новата колекција Buzz маички пристигна во нашите продавници. Ви ги откриваме тренди моделите кои ќе ја обележат оваа сезона.
09.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Знам дека сите ќе се сложите дека јуни порано беше топол летен месец, а сега сезоната почна со студени денови, но сепак, ништо не ме спречи и излегов да ги т...
09.
Jun.
2021.
Shop By Look
09.
Jun.
2021.
Shop By Look