БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2490 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

Blogger Pick
05.05.2021.

STAN SMITH IS MY ECO-FRIENDLY SPRING FAVORITE

Здраво дечки, Антониа овде!

 

Овој пат ви се обраќам инспирирана, во пролетно расположение, со безвременски дизајн на уникатна силуета што ја препознавате на прв поглед.

Решив за овој блог да ги носам патиките Stan Smith кои оваа година ќе бидат хит!

Во јануари 2021 година беше објавено дека adidas Originals влегува во нова ера - ера на еколошка свест. Така Stan Smith патиките добија нов изглед, со една цел, заштита на животната средина и отстранување на пластичен отпад.

Изгледот на новиот Stan Smith модел во суштина остана непроменет. Она што се смени е составот - направени се од рециклирани материјали, а целиот дизајн е инспириран од планетата Земја, вклучувајќи детали кои толку совршено се издвојуваат на патиката и покрај удобноста и култниот изглед, тие пренесуваат и многу важна порака.

Јас одбрав да ги носам на едно од моите омилени места периодов, а тоа е Градскиот парк. Во овие пролетни денови, кога времето и прирддата нѐ привлекуваат да излеземе надвор, очигледен избор е прошетка со новите патики Stan Smith кои нѐ потсетуваат зошто треба да ја зачуваме животната средина и да ја разбудиме еко свеста.

Причините зошто овој модел ми е еден од фаворите оваа сезона се очигледни и со задоволство ги чекам ведрите денови за да ги носам во casual комбинации. Вие како би ги искомбинирале и кое ви е омилено место периодов каде би ги носеле култните Stan Smith?

Ги чекаме вашите комбинации, а дотогаш уживајте во сончевите денови, во природата и чекорете гордо со вашите Buzz патики.

 

Овие модели може да ги најдете во Buzz продавниците или да ги нарачате online.

 

До следната средба ви посакувам многу здравје и љубов,

 

Антониа

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

21.
Jul.
2021.
Blogger Pick
23.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Здраво, екипо!   Многу ми е мило што повторно се дружам со вас во порелаксирано, летно расположение. Овој пат, како за одличен почеток на летото, ги н...
16.
Jun.
2021.
Blogger Pick
15.
Jun.
2021.
News
Новата колекција Buzz маички пристигна во нашите продавници. Ви ги откриваме тренди моделите кои ќе ја обележат оваа сезона.
09.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Знам дека сите ќе се сложите дека јуни порано беше топол летен месец, а сега сезоната почна со студени денови, но сепак, ништо не ме спречи и излегов да ги т...
09.
Jun.
2021.
Shop By Look
09.
Jun.
2021.
Shop By Look