БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2490 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

Blogger Pick
28.04.2021.

ADIDAS LOVESTORY

Здраво луѓе!

 

Се надевам дека сите сте добро и дека и вие уживајте во пролетните денови. Покрај убавото време, уживам да ги носам и едни од моите омилени модели на патики, легендарните аdidas Superstar! Уште од нивното појавување во 70-тите години на минатиот век, па сѐ до денес, оваа силуета е омилен модел на голем број спортисти, уметници, музичари и актери токму затоа што лесно се вклопува во комбинациите на поединци со различни стилови.

Оваа икона е во мојата колекција на патики веќе многу години, па дури и во колекцијата на моите родители. Популарна е истовремено кај неколку различни типови на луѓе, различни генерации и стилови, за различни прилики. Нејзиниот безвременски изглед не се менува со години. Досега имав неколку различни фази на облекување и моден израз, а тие ме придружуваа во секоја фаза и секогаш се чувствував посебно со аdidas Superstar.

Ги носев со сите можни комбинации на облека во различни бои, а оваа сезона се одлучив за бел модел со трите култни црни линии. Она што го прави овој модел посебен и што го издвојува од другите бели модели на Superstar е малиот детал - црниот outline на аdidas логото и срцето како доказ за љубовта кон брендот. Деталот со срцето е на страната на патиките, додека гумената школка на предната страна останува непроменет заштитен знак и на овој Superstar модел.

Иако денес сум облечена во еднобојна едноставна аdidas тренерка, се чувствувам елегантно и моќно носејќи ги аdidas Superstar. Оваа неутрална црно-бела комбинација лесно се комбинира со сите парчиња облека од мојата гардероба и е главен дел на секој мој стајлинг.

 

Целата комбинација што ја носам е достапна во Buzz продавниците и online.

 

Ви испраќам многу поздрави до следното читање!

 

@ina_cano

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

21.
Jul.
2021.
Blogger Pick
23.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Здраво, екипо!   Многу ми е мило што повторно се дружам со вас во порелаксирано, летно расположение. Овој пат, како за одличен почеток на летото, ги н...
16.
Jun.
2021.
Blogger Pick
15.
Jun.
2021.
News
Новата колекција Buzz маички пристигна во нашите продавници. Ви ги откриваме тренди моделите кои ќе ја обележат оваа сезона.
09.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Знам дека сите ќе се сложите дека јуни порано беше топол летен месец, а сега сезоната почна со студени денови, но сепак, ништо не ме спречи и излегов да ги т...
09.
Jun.
2021.
Shop By Look
09.
Jun.
2021.
Shop By Look