30/12 2020.
Blogger Pick

CELEBRATING INNOVATION

Денес, драги фанови на патики, зборуваме за спортски перформанси. Возбудени?

Оваа празнична сезона ги славиме иновациите, долгата историја на производство на патики и гигантот што го води ова движење напред. Па, ајде да ги испробаме овие прекрасни adidas ZX 2K Boost.

 

 

Серијата ZX се појави во 1984 година, кога adidas ги лансираше како колекција на патики дизајнирани за сите типови на трчање. Франшизата ZX ја водеа Jacак Шасаинг и Маркус Талер.

 

 

Adidas ZX 2K Boost е олицетворение на скоро 40 години дизајн фокусиран на перформанси, во комбинација со искуство и прецизност. Горниот дел на патиката е целосно изработен од мрежа и овозможува лесно чувство. Ѓонот е составен од засилена потпетица со TPU и многу мека средна Boost подлога. Adidas ZX 2K Boost овозможува удобност за целиот ден, но тие го покажуваат својот вистински сјај пред сериозни спортски предизвици.

 

 

Со големиот избор достапен во продавниците на Buzz и online, сигурно ќе најдете барем еден модел што одговара на вашиот стил. За ова снимање, избрав triple black Trefoil outfit - јакна, панталони и дуксер. Смелите бои на патиките се истакнуваат на суптилен начин и многу успешно го врзуваат целокупниот hi-tech изглед.

 

Ви благодарам што денес се дружевте со мене. До следниот пат, на сите ви посакувам среќни празници и нека следната година не направи уште посилни сите заедно.

 

 

Чувајте се и останете креативни!

Ciprian Ciulei

 

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

13.
Jan.
2021.
Blogger Pick
Еј BUZZ друштво! Јас се викам Нина Ретар и веќе повеќе од една година сум дел од BUZZ тимот. Ова е мојот прв блог пост и се надевам дека ќе ви донесе инспира...
23.
Dec.
2020.
Blogger Pick
Здраво, екипа! Се надевам дека уживавте во моите приказни  Овој пат ви презентирам модел на патики од 90тите, добро познатиот Air Max 90. Како и тогаш,...
16.
Dec.
2020.
Blogger Pick
Здраво дечки, Антониа овде!   Мило ми е што повторно се дружиме. Овој пат очекувам заедно да разрешиме една моја дилема. За овој блог, решив да ги но...
string(0) ""
string(0) ""