25/11 2020.
Blogger Pick

When Style meets comfort

Hey Hey!

 

Во денешната блог приказна сакам да ја претставам важноста на удобноста на парчињата кои ги носиме, а притоа да не се тоа пижами, туку stylish парчиња кои може да ги носиме секој ден.

 

Со оглед на целата ситуација во која се наоѓа светот, голем тренд насекаде станаа тренерките, односно многу луѓе преминаа од фармерки на тренерки кои се поудобни. И секако, јас сум една од тие луѓе.

It´s all about comfort for me, а воедно сето тоа и добро да изгледа. Фан сум на Nike обувките и облеката, што може да се види од веќе приложеното.  

Сјајната црна тренерка e дефинитивно мојот go to outfit кој може да се носи на милион начини. Со капут или јакна во различни бои воопшто не е тешко да се искомбинира, „shiny“ материјалот ги прави посебни.

Горниот дел од тренерките е проѕирен, што значи дека може одлично да се искомбинира со некој crop top во различни бои.

А сега, да преминеме на патиките - Nike Air Max 2090. Целосно ново ниво на удобност, Nike Air Max 2090 се идеални патики за секој ден, а сето тоа е поради перничето под стапалото, односно проѕирниот дел кој може да го најдете во различни бои.

Иако навистина имам секакви модели Nike патики, од Jordan модели до Air Max 95 и Air Force, морам да кажам дека овој модел е најудобен од сите досега. Совршени се за да се носат секој ден.

Air Max 2090 се патики кои одговараат на буквално се, бидејќи може да ги најдете во различни комбинации на бои.

Целиот outfit можете да го пронајдете во Buzz Shop во Скопје сити мол или да ги нарачате online.

  

Beatricia

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

27.
Jan.
2021.
Blogger Pick
Здраво, streetstyle фанови! Овде е Хана со новиот пост и новата Nike lovestory. :)
20.
Jan.
2021.
Blogger Pick
Достигнете го врвот и останете таму! Патиките Adidas Sambarose повторно ја актуелизираат Sambа како улична платформа која што го задржа својот класичен дизај...
13.
Jan.
2021.
Blogger Pick
Еј BUZZ друштво! Јас се викам Нина Ретар и веќе повеќе од една година сум дел од BUZZ тимот. Ова е мојот прв блог пост и се надевам дека ќе ви донесе инспира...
string(0) ""
string(0) ""