БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2490 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

Blogger Pick
28.10.2020.

INSPIRED BY THE RETRO 90’s

Здраво, екипа! Еве ме пак. Како што знаете, мојот моден стил е спортската елеганција. Јас би го опишал како лежерен и пред сè удобен стил на облекување. Во секојдневни прилики, кои вклучуваат одење на колеџ, излегување на кафе со пријателите или обична прошетка, обично избирам парчиња во кои се чувствувам пријатно и удобно. Во зависност од расположението, сакам да вметнам некои модни детали, кои ќе бидат импресивни и ќе додадат комплетно нова нота во мојата комбинација на облека.

Минатата сторија ве запознав со моделот Fila Disruptor. И овој пат останувам доследна на мојот стил, преку кој ја покажувам мојата љубов кон модата од деведесеттите години. Периодот на деведесеттите, како што е веќе познато, ги нагласува силните линии, впечатливите бои и дезени, комбинација на некомпатибилното, што никого не го остава рамнодушен. Се надевам дека облеката што ви ја презентирам денес ќе ве лансира точно во деведесеттите години! Оваа комбинација се состои од тренерка AOP Track и патики Falcon од adidas. Тренерките симболизираат пресврт во модата на деведесеттите години - парче дизајнирано да ги отсликува слободата, спортскиот дух и смелиот изглед. Горниот дел од тренерката може да се користи и во спортска и во casual варијанта, па можете да го комбинирате со разни други парчиња облека.

Јас сум колекционер на убави, удобни, квалитетни, модерни патики, а Falcon дефинитивно се едни од избраните, кои заземаат посебно место во мојата гардероба. Инспирирани се од ретро естетиката од деведесеттите години, која се враќа на голема врата, како впечатлив дел од приказната за street модата. Оваа неодолива тренерка Adidas AOP Track со специфични дезени, во синергија со патиките Adidas Falcon, ќе остави впечаток на волшебна и оригинална девојка.

Овие, како и многу други модели на патики и тренерки може да ги најдете во продавницата на Buzz како и на Online shop. До следниот состанок голем поздрав и бакнежи!

Ivana

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

09.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Знам дека сите ќе се сложите дека јуни порано беше топол летен месец, а сега сезоната почна со студени денови, но сепак, ништо не ме спречи и излегов да ги т...
09.
Jun.
2021.
Shop By Look
09.
Jun.
2021.
Shop By Look
09.
Jun.
2021.
Shop By Look
02.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Здраво, екипо! Вистинско време е да ги споделам со вас моите впечатоци за новата Buzz колекција и за моите омилени парчиња со кои летниот vibe навистина почн...
26.
May.
2021.
Blogger Pick
Сеуште има lockdown и ограничувањата сè уште се присутни. Временската пробноза е ужас; дожд, дожд и само дожд. Но, не е се така сиво, после долго оче...
19.
May.
2021.
Blogger Pick
Здраво на сите, Во последно време го користам секој момент да бидам надвор и да уживам во топлите сончеви денови. Затоа сум многу возбуден што полека почну...
12.
May.
2021.
Blogger Pick
Здраво на сите, помина веќе некое време откако ви се обраќам со BUZZ блог. Се надевам дека сè уште ме паметите, но дозволете ми да го освежам сеќавање...
05.
May.
2021.
Blogger Pick
Здраво дечки, Антониа овде!   Овој пат ви се обраќам инспирирана, во пролетно расположение, со безвременски дизајн на уникатна силуета што ја препозна...
28.
Apr.
2021.
Blogger Pick
Се надевам дека сите сте добро и дека и вие уживајте во пролетните денови. Покрај убавото време, уживам да ги носам и едни од моите омилени модели на патики,...