БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2490 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

Blogger Pick
20.10.2020.

To be part of the future you need to look at the Classics

Здраво

Јас сум Реми, танчер и кореограф. Сите можеме да се согласиме дека оваа година е многу невообичаена, особено за луѓето како мене. Цел живот се изразувам преку танц. А, она што ме тера да растам е подготвеноста да ги следам моите соништа и цели.

Танцот ме носи на различни места, нови градови и земји.

Моите авантури започнуваат со за мене познатите партнери NIKE CORTEZ BASIC и NIKE AIR FORCE 1 '07, кои се тука во нивниот најодржлив дизајн досега. Овие патики ми го привлекоа вниманието во моментот кога ги видов. Чисти, едноставни и создадени за модерни личности.

 

Не можам да дочекам да ви кажам дека двата модели се дел од Nike "Recycled Canvas” Pack, што е дел од иницијативата на Nike "Move to Zero". Нивната главна цел е да се дојде до нула јаглерод и нула отпад во иднина. Ова значи дека овие патики се создадени од рециклирани материјали и овој факт ме освои уште тогаш. Горниот дел на патиката, Flyleather Swooshes, јазикот и врвките. Сето ова е видливо во реалниот дизајн и избраните бои.

NIKE AIR FORCE 1 се моите фаворити. Класична силуета, евергрин модел со врвна удобност.

NIKE CORTEZ BASIC ги сакам затоа што во нив имам повеќе спортско чувство и одлични се за танцување.

 

И двата модели се создадени со чувство за иднината, но исто така тие како да се создадени само за мене. Ми се допаѓаат сивите тонови затоа што се лесни за комбинирање, совршени за есен и за мојата облека. Сакам да бидам едно со околината, а тоа е лесно во овие Nike модели. Летото е сончево и светло, но есента е облачна и непредвидлива. Исто како есента и AIR FORCE 1 '07 и CORTEZ имаат свои неочекувани елементи со кои треба да се истакнат - сино-сина боја на ѓонот и светло-жолти детали на јазикот и грбот.

Побрзајте и најдете го овие модели во Buzz shop. Тие ве очекуваат!

 

Stay fresh,

Remi

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

09.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Знам дека сите ќе се сложите дека јуни порано беше топол летен месец, а сега сезоната почна со студени денови, но сепак, ништо не ме спречи и излегов да ги т...
09.
Jun.
2021.
Shop By Look
09.
Jun.
2021.
Shop By Look
09.
Jun.
2021.
Shop By Look
02.
Jun.
2021.
Blogger Pick
Здраво, екипо! Вистинско време е да ги споделам со вас моите впечатоци за новата Buzz колекција и за моите омилени парчиња со кои летниот vibe навистина почн...
26.
May.
2021.
Blogger Pick
Сеуште има lockdown и ограничувањата сè уште се присутни. Временската пробноза е ужас; дожд, дожд и само дожд. Но, не е се така сиво, после долго оче...
19.
May.
2021.
Blogger Pick
Здраво на сите, Во последно време го користам секој момент да бидам надвор и да уживам во топлите сончеви денови. Затоа сум многу возбуден што полека почну...
12.
May.
2021.
Blogger Pick
Здраво на сите, помина веќе некое време откако ви се обраќам со BUZZ блог. Се надевам дека сè уште ме паметите, но дозволете ми да го освежам сеќавање...
05.
May.
2021.
Blogger Pick
Здраво дечки, Антониа овде!   Овој пат ви се обраќам инспирирана, во пролетно расположение, со безвременски дизајн на уникатна силуета што ја препозна...
28.
Apr.
2021.
Blogger Pick
Се надевам дека сите сте добро и дека и вие уживајте во пролетните денови. Покрај убавото време, уживам да ги носам и едни од моите омилени модели на патики,...