23/09 2020.
Blogger Pick

MEET THE CREW. I MEAN, FAMILY :)

Колку од вас ги запознале своите пријатели сосема случајнио? И колку од вас својата екипа ја смета како дел од семејството? Ви ги претставуваме Анастасија, Инес, Андреа, Ана и Матеја. Четири девојки и едно момче со различни интереси и хобија, а создаваат една фантастична екипа чија заедничка љубов е дружбата.

Ана ја претстави својата екипа и нивните индивидуални интереси и карактерни особини – поради кои се различни, а сепак толку единствени како екипа:

Aна: Накратко, се знаеме веќе четири години, се запознавме на летно училиште и започнавме заедно во исто средно училиште. Посебни сме бидејќи сме од различни градови, живеевме заедно во дом и станавме семејство.

Матеј, момчето кое обожава спорт, игри, историја и забава. Ги знаете оние кои секогаш доцнат и кои не е можно да ги вратите назад кога ќе запливаат во некој свој свет? Е тоа е нашиот Матеј. Но, мора да признаеме, времето поминато со него е секогаш презабавно. Обожаваме да ги слушаме неговите приказни. Матеј е наш заштитник и рамо за плачење.

Анастасија е девојка која обожава коњи и често се случува деновите да ги поминува во коњичкиот клуб поради својот коњ Аскер. Со него, учествувала на разни натпревари и свечености. Најопуштена е од цело друштво и е личност која има способност секоја ситуација да ја направи интересна. Самата помисла на неа, на сите ни измамува насмевка.

Андреа е девојка која сака математика, физика, пеење и глума. Има освоено награда за најдобра глумица на Viva Film Festival. Во нашето друштво таа е личноста која е секогаш заљубена и е полна со љубов за другите.

Инес е нашата мажоретка. Обожава танцување и пеење. Позната е како онаа која секогаш го пробива ледот и не се плаши од ништо, со еден збор Инес е жив оган и нежен цвет.

За нашиот главен соговорник, Ана, пријателите кажаа по неколку збора:

Ана е оној член на екипата кој е секогаш одговорен, амбициозен, кој тешко ги прекршува правилата, се труди да стигне на време, организира се и ја одржува екипата. Покрај пријателите, музиката, клавирот и одбојката се трите работи кои ја прават среќна и без кои не би можела да го замисли својот живот.„

И покрај сите различности и поединечни специфичности на секој од оваа екипа, тие имаат учествувано како тим на повеќе натпревари и проекти.

Андреа, Инес и Ана заедно пееле во Рим по повод обележувањето на смртта на кралицата Катарина. Сите заедно учествувале на меѓународниот натпревар на класични јазици. Некои освоиле второ, а некои трето место. Своето слободно време најчесто го поминуваат на спортските терени, бидејќи таму се чуствуваат најисполнети. Уште нешто на што е горда оваа екипа, заедно со останатите ученици собираат облека и пари за афричките деца без родители во домот наречен „Мал дом“.

 

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

20.
Jan.
2021.
Blogger Pick
Достигнете го врвот и останете таму! Патиките Adidas Sambarose повторно ја актуелизираат Sambа како улична платформа која што го задржа својот класичен дизај...
13.
Jan.
2021.
Blogger Pick
Еј BUZZ друштво! Јас се викам Нина Ретар и веќе повеќе од една година сум дел од BUZZ тимот. Ова е мојот прв блог пост и се надевам дека ќе ви донесе инспира...
30.
Dec.
2020.
Blogger Pick
Денес, драги фанови на патики, зборуваме за спортски перформанси. Возбудени? Оваа празнична сезона ги славиме иновациите, долгата историја на производство н...
string(0) ""
string(0) ""