08/07 2020.
Blogger Pick

WHEN THE SUN IS UP, ADILLETES ARE MUST

Ах тоа лето. Човекот едноставно оживува повторно кога ќе се случи овој период од годината. По мрачните и депресивни денови, пристигна омилената сезона. Некако ми се чини дека секое лето се впуштам во ново расположение кога станува збор за стилот. Што е проблем затоа што одново и одново барам нови парчиња облека за кои знам дека нема да ми служат за следното лето. Затоа секогаш гледам патиките што ги купувам да бидат најубави, едноставни, класични и да можам да ги носам и следната година.

Adidas, како еден од моите омилени брендови во светот на спортот и урбаниот стил, лансираше многу патики кои многу ги сакам и носам, без оглед на поводот и сезоната. Но, ова лето, јас ги менувам омилените патики за мојата нова љубов, adidas adilette.

Удобни и тренди, adidas папучите се моето омилено парче летово! Она што е клучно за мене е удобноста, но сигурно ме купи и тоа колку убаво ми стојат на нозе. Во BUZZ има различни модели на папучи оваа сезона и мојот избор падна на adidas adilette. Она што е важно е дека овие папучи траат со години. Удобни, лесни и едноставни за комбинирање, тие се супер избор за носење низ град, како и за одмор надвор од градот.

Овој пат ги комбинирав со adidas biker бермудите со кои одговараат феноменално.

До следното видување, останете здрави и насмеани.

Hana

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

05.
Aug.
2020.
Blogger Pick
Здраво мили мои, тоа сум јас, вашата девојка Андреа. Денес се движиме по жешките улици со нашата Buzz Crew екипа и врелите Puma патики! Дали сте подготвени? ...
21.
Jul.
2020.
Blogger Pick
Здраво луѓе, Ние сме - Реми и Акаша, едвај чекавме да се вратиме со новата приказна за блогот. Официјално е лето и двајцата едвај чекавме да се сретнеме по ...
15.
Jul.
2020.
Blogger Pick
Некои можеби веќе ме познаваат, а некои не - јас сум Катја Спанка и јас сум дел од BUZZ crew уште од самиот почетокот. Навистина мило ми е што работам со нив...
string(0) ""
string(0) ""