17/06 2020.
Blogger Pick

STAY OUT OF THE BOX WITH NEW ADIDAS!

Поздрав луѓе!

Во претходната приказна имав прилика да ги испробам и да пишувам за своите омилени модели на патики. Сепак, денешниот аутфит е целосно резервиран за adidas!

За непредвидливото врнежливо време во топлите денови ја избрав маицата од adidas lace колекцијата.Оваа генијална adidas маица е инспирирана од улиците на Копенхаген, а видливите пруги на adidas Originals стојат впечатливо како веќе препознатил statement. Свежите чипкасти поединости испреплетени со траки, прават совршен спој помеѓу женствена маица, а самиот раб на истата ја прави и помалку спортска. Оваа маичка совршено одговара со моите нови adidas EQT gazelle кои се нов хибрид на пазарот на женски патики, а може да се најдат и во црна верзија.

 

ВРАЌАЊЕ НА ФАВОРИТОТ ОД 90-ТЕ

Силуетата на EQT Gazelle е заснована на едни од најпознатите патики за трчање во 1999 година. Овој подобрен модел го спојува ретро дизајнот со модерни детали. Мрежниот и текстилен горен слој со текстурата на кожа имаат автентичен изглед со моделите од 90’ и раните 00’. Патиките нудат целодневна удобност и лесно движење.Овој модел на патики моментално ми е „must“ adidas модел бидејќи се лесни, а сепак се дел од најновите модни трендови. Може да се комбинира со сите парчиња облека во мојот плакар.

Овие патики се мојот број 1! А кој пар е твојот?

Побарајте ја маицата од adidas lace колекцијата и EQT Gazelle патиките во Buzz shop во Скопје Сити мол или нарачајте ги online!

 

Stay fresh and out of the box,

 

Iva

 

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

08.
Jul.
2020.
Blogger Pick
Ах тоа лето. Човекот едноставно оживува повторно кога ќе се случи овој период од годината. По мрачните и депресивни денови, пристигна омилената сезона. Некак...
01.
Jul.
2020.
Blogger Pick
Здраво на сите! Ми недостасувавте! Многу сум возбудена што со вас ќе ја споделам оваа фотосесија со најкул папучите оваа сезона. Иако сум најголемиот љубител...
23.
Jun.
2020.
Blogger Pick
Здраво, момчиња и девојчиња! Неодамна добиената слобода сега има поинаков вкус, нели? Деновиве чувствувам како уживам во сите мали и неинтересни работи што п...
string(0) ""
string(0) ""