27/05 2020.
Blogger Pick

ADIDAS COLOURFUL DRAMA

Здраво луѓе! Еве ме повторно! Се јавувам сега кога ненадејно помина целиот хаос во кој се наоѓаме. Конечно, сè е добро и ние сме тука да ја отвориме сезоната со колоритен аутфит.

Како и обично, ќе истакнам дека удобноста е секогаш (и засекогаш) мојот приоритет број еден. Што е поудобно од baggy дуксер и слатки хеланки кои што се совршени? Мојата „go to“ комбинација, кога не знам што да облечам, и сакам да изгледам „симпатично“ – тоа е оваа комбинација. Мислам дека ова се парчиња што треба да ги има секој од нас во плакарот, во различни бои и дезени, да зрачи поинаку секој ден. Бидејќи боите што ги носите кажуваат многу за вашето расположение тој ден, нели? Затоа, оваа комбинација за мене, во ова време од годината е неизбежна! Идеалната комбинација на облека за секој ден, ако мене ме прашате - модерното и удобното е секогаш мојот избор.

 

Се надевам дека ве инспирирав барем малку со овој пост и ја скршив монотонијата што нè опкружуваше во претходниот период. Брзо до најблиската Buzz продавница или нарачајте ја омилената комбинација на Online shop.

P.S Јас сум заљубена во целата Adidas колекција, но би сакала да ги издвојам овие парчиња.

 

До следниот пат,

Stejsi

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

08.
Jul.
2020.
Blogger Pick
Ах тоа лето. Човекот едноставно оживува повторно кога ќе се случи овој период од годината. По мрачните и депресивни денови, пристигна омилената сезона. Некак...
01.
Jul.
2020.
Blogger Pick
Здраво на сите! Ми недостасувавте! Многу сум возбудена што со вас ќе ја споделам оваа фотосесија со најкул папучите оваа сезона. Иако сум најголемиот љубител...
23.
Jun.
2020.
Blogger Pick
Здраво, момчиња и девојчиња! Неодамна добиената слобода сега има поинаков вкус, нели? Деновиве чувствувам како уживам во сите мали и неинтересни работи што п...
string(0) ""
string(0) ""