13/05 2020.
Blogger Pick

BACK TO THE CHILDHOOD IN NIKE SHOX ENIGMA 9000

Здраво луѓе, се надевам дека сте добро во овој луд период!

Јас сум добро и само првата недела, како огромното мнозинство од нас, ја поминав во својот дом во строга самоизолација, навикнувајќи се на новата ситуација и борејќи се со новите предизвици.

Како што одминува времето, ситуацијата се смирува, на улиците има се повеќе луѓе, животот полека се враќа во нормала со мали чекори, па затоа бев во движење последните неколку дена (секако дека сè уште сум социјално оддалечена). Не можев да одолеам на убавото време и прошетката во природа, како и новата Nike Shox Enigma 9000 во пастелно розово што пристигна во Buzz!

Јас навистина го чекав овој модел кој ме носи во моето детство како мала временска машина, до безгрижен период од животот полн со игра и смеа, до период кога го поминав поголемиот дел од времето, особено во пролетта, пред куќата на игралиштето во соседството со пријателите.

 

Nike Shox Enigma 9000 најчесто ги носам со опуштени спортски комбинации. Не бев во можност да ги носам подолго време, затоа што тренерките, дуксерите и шорцевите ни станаа секојдневна униформа, но во мислите имам неколку идеи.

 

 

Иако ситуацијата и понатаму е неизвесна, сакам да размислувам за аутфит комбинациите за во блиска иднина, а овој модел го гледам најмногу во комбинација со некои широки јакни и фенси фустани.

 

Чувајте се, сонувајте и патувајте низ времето, затоа што оваа ситуација ќе биде само спомен.

 

Ina

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

13.
Jan.
2021.
Blogger Pick
Еј BUZZ друштво! Јас се викам Нина Ретар и веќе повеќе од една година сум дел од BUZZ тимот. Ова е мојот прв блог пост и се надевам дека ќе ви донесе инспира...
30.
Dec.
2020.
Blogger Pick
Денес, драги фанови на патики, зборуваме за спортски перформанси. Возбудени? Оваа празнична сезона ги славиме иновациите, долгата историја на производство н...
23.
Dec.
2020.
Blogger Pick
Здраво, екипа! Се надевам дека уживавте во моите приказни  Овој пат ви презентирам модел на патики од 90тите, добро познатиот Air Max 90. Како и тогаш,...
string(0) ""
string(0) ""