19/02 2020.
Blogger Pick

RIDE INTO FUTURE IN NEW PUMA SNEAKERS

Здраво на сите!

Временскиот период е преоден, зимата полека заминува, а ја чекаме пролетта. Не чека мрачен, сив и дождлив ден, но во BUZZ се е подобро!

Барате подобрување на вашето расположение, едно од решенијата до кои можете да дојдете е дефинитивно нови патики. Барем тоа секогаш функционира за мене и денес се дружам со PUMA Future Rider Ride On. Будејќи ја носталгијата, се вратив во 1980 година кога трката од патеката се пресели на улица, а така започнаа и легендарните Fast Rider патики за трчање. Речиси 40 години подоцна, Puma сè уште оди силно и подобро од кога и да било со иконскиот-ретро Future Rider Ride On.

Новата генерација на необичен стил, живописни бои со хит-неон зелена, храбар материјал кој продолжува да ги канализира вибрациите од 80-тите години. Горниот дел од патиката е мек лесен најлон со мазна кожа, многу впечатливиот ѓон е изработен од еластична црвена гума, материјал кој е многу лесен за одржување.

Гледано од страната на танцот, исполнети се сите критериуми за супер танчерска патика; удобност, тежина и естетика. Погледнете ги фотографиите за да видете како се справија со гравитацијата, а потоа брзо до виртуелните и физичките полици на BUZZ низ регионот, додека Ве чека Puma.

До следниот пат!

 Don Kiki

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

18.
Mar.
2020.
Blogger Pick
Здраво, здраво, здраво! Еве сум јас повторно со нова блог сторија. Овој пат одбрав нешто што е многу кул и надвор од мојата комфорна зона. Ви ги претставува...
11.
Mar.
2020.
Blogger Pick
Ola, chicos! Јас сум Andreea Din и ова е мојата блог приказна…  се надевам прва од многуте што следат во иднина. Целосно сум сигурна дека ме одбр...
04.
Mar.
2020.
Blogger Pick
Здраво на сите!  За прв пат ви пишувам вака. Јас сум некој кој израснал во модно семејство, сепак, не сум „роб“ на модните трендови, иако г...
string(0) ""
string(0) ""