06/11 2019.
Blogger Pick

EVERYDAY HERO – NEW BALANCE M X90

Здраво екипа! Жешките денови полека поминаа, но не и жешките модели на патики! 

Како горд член на Buzz Crew, оваа година имав прилика да пробам многу брендови и модели и морам да признаам дека New Balance ми оставија посебен впечаток. Како дете од 90-те никогаш не сум можел да одолеам на ретрото и модерното. Така, овој пат, се одлучив да ви ги претставам New Balance M X90, урбан модел кој припаѓа на асфалтот.J

 

 

Пред неколку месеци видов реклама во која Jaden Smith ги носи New Balance M X90. Не ми требаше многу време да ги додадам во мојата sneaker колекција. Првиот впечаток беше – WOW. Се воодушевив колку се лесни и удобни.

 

 

Освен удобноста, она што ме привлече кај овој модел е комбинацијата и распоредот на бои, мислам... само погледнете ги.. Како гејмер секогаш ми се допаѓал тој црно-црвен вајб. Боите се одлично вклопени, делуваат неутрално со тие црни и сиви силуети, меѓутоа тоа што ја разбива оваа неутралност е самото “N” лого со црвена боја. Тука е и белиот ѓон кој освен што го потполнува овој модел, дава и предобра стабилност и агилност.

 

 

Тоа што изгледаат како спортски модел не ме спречува да ги носам во различни прилики со различни комбинации. Совршени се за во град, за на кафе, факултет, училиште и слично.

 

Останете најјаки, до следната приказна имате голем поздрав!

 

AdnanBro

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

19.
Feb.
2020.
Blogger Pick
Здраво на сите! Временскиот период е преоден, зимата полека заминува, а ја чекаме пролетта. Не чека мрачен, сив и дождлив ден, но во BUZZ се е подобро!
11.
Feb.
2020.
Blogger Pick
Здраво кул луѓе! Иако се уште е зима, со нетрпение ја очекувам новата сезона и колоритните New Balance M 850 кои ќе ви ги претставам сега. Кога прв пат ги в...
05.
Feb.
2020.
Blogger Pick
Без разлика што велат другите, она што никогаш не излегува од мода е да бидеш уникатен... На пример, секогаш брзам да пронајдам фенси патики и не ми е грижа ...
string(0) ""
string(0) ""