09/10 2019.
Blogger Pick

ЗOШТО СИТЕ ЌЕ БИДАТ НА SNEAKERVILLE ФЕСТИВАЛОТ НА 13-ти ОКТОМВРИ?

За сите љубители на патики, Sneakerville најверојатно е најдобрата работа кој некогаш се случила на овие простори. Еј, фестивал за патики! Па, ништо подобро не се случило уште од времето на фестивалот на чоколадото. Последниот пат кога го организирав 2Hot4Stage фестивалот, видов како навистина изгледа една изложба на патики и генерално, sneakerhead сцената на едно место. Се зачудив колку прекрасни и old school модели беа изложени тој ден. А ова е само teaser за она што ќе се случува во Белград!

Lex

Знаете ли зoшто сите ќе бидат на Sneakerville фестивалот на 13-ти октомври во Белград? Затоа што тоа ќе биде досега најдобро организираниот настан кој е посветен на sneaker културата. Затоа што таму ќе бидат сите изведувачи кои ги сакаш. Затоа што недела е одличен ден за забава. Затоа што ќе се дружиме и ќе се забавуваме цел ден. Затоа што дома ќе се вратиш со многу подароци. Дали сеуште размислуваш дали треба да учествуваш? Се гледаме!

Marina

 

Навистина сум среќен што постои настан како што е Sneakerville кој на едно место ги собира сите истомисленици и љубители на модата, естетиката, а пред се, љубители на патиките. Едвај чекам да грми овој фестивал!

Voja

Не знам за вас дечки, ама мене ме радува тоа што кај нас се одржува еден ваков настан кој ги обединува сите љубители на патики, кои ќе имаат прилика да уживаат не само во sneaker културата, туку и во музуиката и многуте работилници кои не чекаат како дел од Sneakerville фестивалот.

 

Се гледаме во Белград на 13-ти октомври каде што ќе се слави уметноста, добрата забава и патиките кои не пратат во секој чекор! Таму ќе ве чека мојата Buzz Crew екипа, Воја, Марина и јас, ние ќе бираме победници на една од активациите кои ве очекуваат на штандот на Buzz.

Dživ

 

Доколку сте заљубени во музиката спортот и уметноста, ја сакате streetwear културата и носите патики, не се сомневам дека ќе го посетите најголемиот sneaker фестивал во регионот и дека веќе сте го резервирале вашето место. Се гледаме на 13.10!

Blizanac

 

Buzz Crew

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

12.
Aug.
2020.
Blogger Pick
Поздрав екипа! За време на овие топли летни денови одлучивме да направиме мини пауза од танцувањето и да одбереме нови патики со кои ќе ги покориме подиумите...
05.
Aug.
2020.
Blogger Pick
Здраво мили мои, тоа сум јас, вашата девојка Андреа. Денес се движиме по жешките улици со нашата Buzz Crew екипа и врелите Puma патики! Дали сте подготвени? ...
21.
Jul.
2020.
Blogger Pick
Здраво луѓе, Ние сме - Реми и Акаша, едвај чекавме да се вратиме со новата приказна за блогот. Официјално е лето и двајцата едвај чекавме да се сретнеме по ...
string(0) ""
string(0) ""