02/10 2019.
Blogger Pick

There’s no retro like the OG

Толку сјајни и смели, бојата на оваа патика се изразува директно преку брановидниот модел, доволно за да го препознаете стилот на личноста која ја носи. Овие дечки навистина ја знаат својата работа! Јас сум El Nino и денес ќе ве однесам на дружба со моите нови Air Max 95 LV8.

Овој модел е еден вид на елегантно освежување за OG силуетата, прекриен со сиво – бели закрпи. Слоевитите делови од велур, кожа и мрежа ја менуваат текстурата на Air Max 95 LV8 од мазни и сјајни до меки и со органски животински принт. Исто така, може да забележите флексибилна, модерна мрежа, која и дозволува на вашата нога да дише. Малата промена на боите од една во друга се нарушува преку виолетовите петелки на патиката.  Тиркизната Air Max капсула се врзува со сличните бои и детали кои се поставени околу самата патика. Лесната пена, која е комбинирана со Flex Grooves и издржлива гума на надворешната страна, овозможува ѓонот да ви пружи удобност преку целиот ден.


Покрај се што е кажано и направено, новите Air Max 95 LV8 се експеримент за баланс помеѓу гласните и суптилните, и поради тоа сум горд што се дел од мојата колекција.

Ако сакате да ја надополните својата колекција со ваков пар патики, можете да ги најдете во продавницата на Buzz или online. Се надевам дека уживате во есента! За денес сме готови, ви поскаувам се најубаво, до следниот пат!

Honor before all!

El Nino

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

05.
Aug.
2020.
Blogger Pick
Здраво мили мои, тоа сум јас, вашата девојка Андреа. Денес се движиме по жешките улици со нашата Buzz Crew екипа и врелите Puma патики! Дали сте подготвени? ...
21.
Jul.
2020.
Blogger Pick
Здраво луѓе, Ние сме - Реми и Акаша, едвај чекавме да се вратиме со новата приказна за блогот. Официјално е лето и двајцата едвај чекавме да се сретнеме по ...
15.
Jul.
2020.
Blogger Pick
Некои можеби веќе ме познаваат, а некои не - јас сум Катја Спанка и јас сум дел од BUZZ crew уште од самиот почетокот. Навистина мило ми е што работам со нив...
string(0) ""
string(0) ""