18/09 2019.
Blogger Pick

DANCE IN LIFE WITH ADIDAS SAMBA ROSE

Здраво дечки, во овој блог ќе ви го претставам мојот нов омилен пар патики, перфектните, cool, cute и тренди Adidas Samba Rose. Ќе ви ја напишам нивната историја која е многу интересна и најважно од се, многу начини како да ги комбинирате.

The Samba Rose се инспирирани од Adidas OG Samba кои за првпат беа објавени во 1950-тите. Adidas Samba Rose за жени е смело, современо преземање на класичната патика. Samba Rose го исклучи традиционалниот материјал на OG мека кожа, додека добро познатата Т- пета е заменета со декоративно зиг-заг шиење.

Дури и некои од славните биле забележани како носат Samba. Rihanna, Justin Timberlake, Kristen Stewart, Ellen DeGeneres, и Freddie Mercury. Овој модел има  ДНК на класичниот Samba но со нова платформа, што дава женствен изглед комбиниран со атлетски моменти.

Оваа патика можете да ја носите со здолниште, фармерки, шорцеви, и фустани-кошули, хеланки и други спортски парчиња.

Ги чекам вашите предлози како сакате да ги комбинирате своите Adidas Samba Rose.

До следниот пат,

Антонија

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

13.
Jan.
2021.
Blogger Pick
Еј BUZZ друштво! Јас се викам Нина Ретар и веќе повеќе од една година сум дел од BUZZ тимот. Ова е мојот прв блог пост и се надевам дека ќе ви донесе инспира...
30.
Dec.
2020.
Blogger Pick
Денес, драги фанови на патики, зборуваме за спортски перформанси. Возбудени? Оваа празнична сезона ги славиме иновациите, долгата историја на производство н...
23.
Dec.
2020.
Blogger Pick
Здраво, екипа! Се надевам дека уживавте во моите приказни  Овој пат ви презентирам модел на патики од 90тите, добро познатиот Air Max 90. Како и тогаш,...
string(0) ""
string(0) ""