11/09 2019.
Blogger Pick

FUTURISTIC IS THE NEW FASHIONABLE WITH NIKE M2K TEKNO

Здраво дечки! Веќе знаете дека сум една од оние ненормални љубители на патики, така да може да претпоставите каква беше мојата реакција кога слушнав дека пристигнала новата колекција во Buzz.

Во многуте нови, одлични модели, посебно ме воодушеви новиот модел Nike M2K Tekno.

Желбата за овој модел ми се појави во истиот момент кога се појавија на пазарот, а тоа беше пролетта минатата година. Со нетрпение очекував да бидат достапни и кај нас.
И конечно ги дочекав, но тоа беше машкиот модел. Секако дека ги купив и ги носев еден број поголеми. Вие не можете да си ја замислите таа удобност. Специфичноста на Nike M2K Tekno патиките е нивниот old-school vibe, chunky изглед и совршен приказ на 90’s dad sneaker трендот. Одлично се комбинираат со џинс, летни шорцеви и oversized маички.

Во Buzz пристигна и новиот женски модел. Веќе навикната на удобноста и chunky изгледот на претходните патики, се одлучив за уште еден пар -  што доволно кажува за мојата залуденост по  Nike M2K Tekno патиките. И да секако дека веднаш почнав да размислувам на 101 комбинација за претстојната есен.

Ќе ви сликам како и секогаш и ги очекувам вашите предлози за комбинирање.

 

Хана

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

22.
Jan.
2020.
Blogger Pick
Здраво дечки и добредојдовте во реалноста! После толку празници и забави време е да се вратиме во вистинскиот живот. Многу ми е драго што оваа година ќе ја з...
15.
Jan.
2020.
Blogger Pick
Нова година е вистинското време, а поради тоа и јас дојдов поранo, на почетокот на оваа година возејќи се на Thunder, со мојот Buzz Crew. Беше забавно, измин...
25.
Dec.
2019.
Blogger Pick
Стилот од деведесеттите се врати во мода! Ретро духот се истакнува со смели бои и автентичност – ова го заклучија од Fila годинава и го претставија нов...
string(0) ""
string(0) ""