28/08 2019.
Blogger Pick

The F stands for…

Носталгија за 1990-тите. За стилот и музиката од таа ера. Тоа е она што ги опишува моите чувства секојдневно. Како што направив чекор во светот на хип-хопот, почнав да забележувам црвено-сина буква F на јакни и патеки на легенди како што се LL Cool J, Big Daddy Kane, 2Pac и Nas.

После малите истражувања за овој блог пост, дознав дека FILA решила во 90-тите години да се прошири од светскиот тенис во кошарката и скијањето со спортски икони како Grant Hill, прво „новиот Michael Jordan“ и Alberto Tomba, италијански скијач чии постери од „Браво“ беа поставени на sидовите на многу мои пријатели. Зошто ова патување во минатото? Па, FILA се врати, 90-тите се вратени. На нозете го носам новиот модел Disruptor кој најпрво можеше да се најде на полиците во 90-тите и скоро четвртина век подоцна, тие се пак водач на овој ретро, бучен стил.

Голема, тешка, смела модна изјава што ќе се забележи и јас сакам да бидам храбра. И оваа боја наречена необична - не е сребрена, не е зелена, дури ни виолетова, туку сите бои заедно. Зависи од кој агол ги гледате, а животот е игра за наоѓање добри агли. Изгледаат како нешто што би го носела Aaliyah на снимање и фотосесија и секој што ме познава, знае дека тоа е голем плус во моите очи.

Ме потсетуваат на лунарен модул, дизајнот не е од овој свет, тие припаѓаат на месечината или на некоја друга планета. И ве молиме, не носете лажни патики на Balenciaga, ако можете одете доо најблиската продавница на BUZZ и најдете ги овие убавиници на полицата за многу, многу помалку! Овие патики се глава до глава со скапата модна конкуренција и тие се носени од најпопуларните дизајнери на улична облека на нивните фенси-шоуа.

Најдобро од сè, враќањето на FILA штотуку започна. Италијанскиот заспан гигант се буди и сигурна сум дека ќе врати неколку дијаманти од минатото. Се надевам дека тие скапоцени камења ќе бидат светли како Fila Disruptor.

Се гледаме,

Suz.

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

12.
Aug.
2020.
Blogger Pick
Поздрав екипа! За време на овие топли летни денови одлучивме да направиме мини пауза од танцувањето и да одбереме нови патики со кои ќе ги покориме подиумите...
05.
Aug.
2020.
Blogger Pick
Здраво мили мои, тоа сум јас, вашата девојка Андреа. Денес се движиме по жешките улици со нашата Buzz Crew екипа и врелите Puma патики! Дали сте подготвени? ...
21.
Jul.
2020.
Blogger Pick
Здраво луѓе, Ние сме - Реми и Акаша, едвај чекавме да се вратиме со новата приказна за блогот. Официјално е лето и двајцата едвај чекавме да се сретнеме по ...
string(0) ""
string(0) ""