26/06 2019.
Blogger Pick

NEW BALANCE 997 – a tale of authenticity

Дали сте посветен „ sneaker“ ентузијаст? Или можеби тркач? Можеби и двете? Но, ако не сте ниту еден од нив, може да ви биде простено за преценетото гледање на New Balance 997. Ова не се патики кои што го направиле своето име со неверојатни бои, технолошки трикови, трендовска возбуда или кул прекари. Овие патики се со уникатна приказна и 997 приказни за тоа, дури и во најполните полиња, квалитетот може да зборува за себе, без да го зголеми својот глас.

New Balance се загреваат за летната сезона со изгледот во “Dark Current / White Peach” бојата. Одликувајќи се со легендарната силуета со деталите за дизајнот инспириран од наследството, 997 го прикажува класичниот New Balance изглед како ниеден друг модел. Оваа модернизирана верзија има потполно нова конструкција со истите премиум материјали за да обезбеди траен квалитет и да се вклопи со амортизацијата на ABZORB и ENCAP перничињата.

Знаете што ми се допаѓа најмногу кај New Balance 997 MS997XTB? Покрај својата технологија и длабокото наследство, се разбира. Ми се допаѓа тоа единственото нешто што се случува кога го носите 997, а тоа е што го носите 997. Ако сакате да значи нешто повеќе од тоа, треба да ги облечете, да ги однесете надвор и да направите нешто вредно сеќавајќи се себе си.

Останете автентични,

Ciprian Ciulei

остави коментар

Trenutno nema komentara

слично

27.
May.
2020.
Blogger Pick
Здраво луѓе! Еве ме повторно! Се јавувам сега кога ненадејно помина целиот хаос во кој се наоѓаме. Конечно, сè е добро и ние сме тука да ја отвориме с...
13.
May.
2020.
Blogger Pick
Здраво луѓе, се надевам дека сте добро во овој луд период! Јас сум добро и само првата недела, како огромното мнозинство од нас, ја поминав во својот дом во...
06.
May.
2020.
Blogger Pick
Повторно јас, сега со нова приказна, со новите омилени патики, но во малку поинаква околина. Ако и вие исто како и јас, минатиот месец го поминавте во карант...
string(0) ""
string(0) ""