12/06 2019.
Blogger Pick

BIG COMEBACK OF ADILETTES

Од одамна добро е познато дека во текот на денот, папучите се носат за по туш или пливање, затоа што практично ги користеле за таа намена. Но, познатите Adilette slide sandals повторно го освоија светот, па дури и направија чекор понатаму и станаа вистинска fashion statement.

Како некој кој сака vintage работи, морам да признаам дека бев многу среќна кога овие папучи од 1972 година повторно станаа популарни. И покрај тоа што првично беа наменети како дел од спортската опрема, девојчињата и момчињата низ светот покажаа дека Adilette slide sandals можат да бидат дел од навистина кул стилската гардероба.

 

Освен фактот дека тие се многу удобни, она што ме привлече е дизајнот, затоа што нивните препознатливи ленти можат да го надополнат она што го носите. Ако морав да истакнам едно нешто во врска со Adilette slide sandals, тоа е дека можете да бидете потполно слободни при изборот на облека и експериментирање со спортската елеганција.

Јас секогаш нагласувам дека треба да го носите она што прави да се чувствувате автентично. Без разлика кој стил ви одговара, Adilette slide sandals можат да бидат добар начин да излезете од вашата удобна зона и да направите нешто сосема поинакво со вашата гардероба. Тие се совршени за плажа, уличен стил и се еден од трендовите кои повторно се вратија и тоа е нешто што ме радуваа најмногу.

Јас ги комбинирав моите Adilette slide sandals со мојот омилен adidas фустан кој е идеален за летните денови, кој може да се модифицира со појас. Понекогаш мора да сте креативни и да експериментирате со парчиња гардероба што ги имате во вашиот плакар. Се разбира, неизбежен дел од мојата облека е шапката, бидејќи постојат едноставни парчиња кои се безвременски и со кои секогаш се чувствувате одлично и сигурно во себе.


Ако сакате да бидете дел од Adilette трендот, посетете ја продавницата на Buzz и земете го Вашиот омилен пар. Едвај чекам да го погледнам вашиот аутфит!

 

До следната приказна, бидете свои!

 

Целата листа на папучи можете да ја погледнете тука!

 

Dziv

остави коментар

слично

16.
Aug.
2019.
Blogger Pick
Поздрав екипа, еве е - DJ Akasha. Јас сум DJ и организатор на раѕлични хип хоп настани на Rock On Jamz платформата. Пред некоја седмица станав...
07.
Aug.
2019.
Blogger Pick
Здраво љубители на sneaker културата! Дојде тоа време од годината кога владee позитивнa енергија, кога сонцето сјае зад секој агол од градот. Време на мир, в...
01.
Aug.
2019.
Blogger Pick
Здраво дечки J Дали ви недостасував? После некое време повторно сум тука! Овој пат ви ги претставувам патиките кои моментално ми се фаворит за ова лето &ndas...
string(0) ""
string(0) ""