Магазин

24.
Feb
2021
Blogger Pick
Кога почнав да танцувам, Puma ми беше најомилениот бренд. Особено моделите направени од велур. Таква класика беше тешко да се победи. Со промена на мојот стил, се префрлив на некои други патики, но Puma остана мој многу драг бренд. И токму затоа мило ми е што го гледам успехот на Puma во последните неколку години. Миксот на моделите Suede и Clyde ги освоија девојките кои се во тек со модата, а потоа се одлучија да се приклучат на трендот на chunky патики и му го понудија на светот моделот RS-X, а подоцна и цела низа модели на RS.
17.
Feb
2021
Blogger Pick
Здраво, екипо! Повторно ви се обраќам и се надевам дека ви недостигаа моите стории. Претходните неколку пати испробувавме впечатливи бои и шарени дизајни, меѓутоа, сега се враќаме на класичен модел - Nike Air Force. Најпознатите Force модели сега добиваат нов модел, со нови детали, кој го прави потполно различен од другите - Nike Air Force Pixel.
10.
Feb
2021
Blogger Pick
Добредојдовте во уште една блог приказна! Нека оваа приказна биде appreciation story за розевата енергична боја, која ги разигрува овие зимски денови и љубовта на прв поглед со новите Air Max ZM950.
27.
Jan
2021
Blogger Pick
Здраво, streetstyle фанови! Овде е Хана со новиот пост и новата Nike lovestory. :)
20.
Jan
2021
News
Брендовите кои ги сакате, силуетите за кои сонувате долго време, моделите кои ги носат најголемите светски трендсетери – Buzz Sneaker Station е вистинска Winter Station за сите љубители на патики оваа зима.
20.
Jan
2021
Blogger Pick
Достигнете го врвот и останете таму! Патиките Adidas Sambarose повторно ја актуелизираат Sambа како улична платформа која што го задржа својот класичен дизајн инспириран од фудбалот. Подигнатиот гумен ѓон ги прави овие патики повисоки, а кога ќе ги облечете, ќе го почувствувате мекиот и удобен кожен горен дел (целиот горен дел е направен од кожа, вклучувајќи го и јазикот на патиката) и едноставно ќе се издигнете над останатите.
13.
Jan
2021
Blogger Pick
Еј BUZZ друштво! Јас се викам Нина Ретар и веќе повеќе од една година сум дел од BUZZ тимот. Ова е мојот прв блог пост и се надевам дека ќе ви донесе инспирација за разни комбинации со моите омилени патики!
30.
Dec
2020
Blogger Pick
Денес, драги фанови на патики, зборуваме за спортски перформанси. Возбудени? Оваа празнична сезона ги славиме иновациите, долгата историја на производство на патики и гигантот што го води ова движење напред. Па, ајде да ги испробаме овие прекрасни adidas ZX 2K Boost.
23.
Dec
2020
Blogger Pick
Здраво, екипа! Се надевам дека уживавте во моите приказни  Овој пат ви презентирам модел на патики од 90тите, добро познатиот Air Max 90. Како и тогаш, така и денес, тој остана препознатлив по својот впечатлив дизајн. Удобниот модел, кој привлекува внимание со малите детали и комбинацијата на впечатливите бои, се неизбежен дел од street fashion приказната.
16.
Dec
2020
Blogger Pick
Здраво дечки, Антониа овде!   Мило ми е што повторно се дружиме. Овој пат очекувам заедно да разрешиме една моја дилема. За овој блог, решив да ги носам едни од најудобните патики кои до сега ги имам носено, а тоа се AIR MAX VERONA, црната и розевата варијанта.
02.
Dec
2020
Blogger Pick
Здраво дечки. Се враќам со нова приказна, за да ви го презентирам must have и go to парчето за оваа сезона - Nike AF1 Shell.
25.
Nov
2020
Blogger Pick
Hey Hey!   Во денешната блог приказна сакам да ја претставам важноста на удобноста на парчињата кои ги носиме, а притоа да не се тоа пижами, туку stylish парчиња кои може да ги носиме секој ден.
18.
Nov
2020
Blogger Pick
Прочитајте ја новата блог приказна на веќе добро познатиот чен на Buzz Crew, Lex   Ако го занемариме распаѓањето на Bijelo Dugme и почетокот на шест годишната затворска казна на James Brown, во 1989 година се имаат случено две навистина фантастични работи. Прво
12.
Nov
2020
Blogger Pick
Здраво, здраво на сите љубители на патики. Дали сте подготвени да ми се придружите неделава во мојата нова приказна за блогот? Јас сум Андреа Дин, творецот на денешната блог сторија. Мислам дека последните две години гледаме класици откако класичните патики се преобликуваа, редефинираа и ажурираа, за да го издржат тестот на времето. Па, затоа ѕвезда во денешната блог сторија е Nike AF1 Shadow RTL, икона на OG, облечена во дополнителен слој на возбуда и визуелен интерес.
03.
Nov
2020
Blogger Pick
Здраво на сите, Се запознаваме за прв пат, јас сум Перо Мартиќ, гејмер од Словенија, јутубер, актер и пеач. Иако без проблем можам да работам од дома, се ова што се случува го чувствуваме сите ние. И без разлика што и да се случува, секој од нас треба да го пронајде она што го прави среќен. Можеби сега е вистинското време за наоѓање нови хобија кои ќе ни дадат подобра иднина. Затоа, заборавете на негативните работи и погледнете ја оваа блог сторија која се надевам, ќе ви го разубави денот.
28.
Oct
2020
Blogger Pick
Здраво, екипа! Еве ме пак. Како што знаете, мојот моден стил е спортската елеганција. Јас би го опишал како лежерен и пред сè удобен стил на облекување. Во секојдневни прилики, кои вклучуваат одење на колеџ, излегување на кафе со пријателите или обична прошетка, обично избирам парчиња во кои се чувствувам пријатно и удобно. Во зависност од расположението, сакам да вметнам некои модни детали, кои ќе бидат импресивни и ќе додадат комплетно нова нота во мојата комбинација на облека.
20.
Oct
2020
Blogger Pick
Здраво Јас сум Реми, танчер и кореограф. Сите можеме да се согласиме дека оваа година е многу невообичаена, особено за луѓето како мене. Цел живот се изразувам преку танц. А, она што ме тера да растам е подготвеноста да ги следам моите соништа и цели.
14.
Oct
2020
Blogger Pick
Здраво на сите, јас сум Антониа! Многу се радувам на овој наш заеднички почеток.   Имам 19 години а мојата љубов кон музиката е она за кое што живеам. Сакам насмеани и позитивни лица ,сакам расплакани лица и среќна сум за оние кои што ја сакаат мојата музика и она што јас го правам.
09.
Oct
2020
News
Класиката е безвременска кога станува збор за Adidas sneaker трендовите. Есенва ќе носиме некои од нив во сите street style изданија. Ви претставуваме модели кои мора да ги имате.
07.
Oct
2020
Blogger Pick
Првиот збор на кој помислив за прв пат кога ги видов adidas ZX 2K Boost е зборот свеж. Овие патики се направени за да ги осветлат и најтемните денови, но прво дозволете ми да започнам со неколку лекции по историја.
string(0) ""
string(0) ""