БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

Магазин

21.
Sep
2022
Blogger Pick
17.
Aug
2022
Blogger Pick
Здраво на сите,   За оние кои не ме познаваат - јас се викам Марко Бурсаќ и сум голем љубител на скејтбордингот. Со овој спорт се занимавам веќе 8 години, а почнав кога наполнив 19 години. Ако сè уште се прашувате дали е доцна да започнете нешто, веднаш ќе ви кажам дека не е. Едноставно - најдобрите работи ви се случуваат кога сте подготвени за нив. Така беше и со мене. Отпрвин се прашував дали е предоцна да почнам со скејтборд, но со текот на времето сфатив дека не е. Успеав да го надминам стравот од непознатото и да се впуштам во сосема ново и непроценливо искуство. Сега учествувам на многу државни и меѓународни натпревари, а на некои од нив имам постигнато забележителни резултати.