Магазин

18.
Sep
2019
Blogger Pick
Здраво дечки, во овој блог ќе ви го претставам мојот нов омилен пар патики, перфектните, cool, cute и тренди Adidas Samba Rose. Ќе ви ја напишам нивната историја која е многу интересна и најважно од се, многу начини како да ги комбинирате.
04.
Sep
2019
News
Sneaker легендата штотуку се здоби со нов изглед, овековечен со актуелните Reebok Aztrek 96 силуети.
04.
Sep
2019
Blogger Pick
Луѓето кои ме познаваат добро се запознаени со еден факт - Јас сум Air Max девојка, во секоја смисла! Јас носам Air Max патики секој ден и не можам да замислам ден без нив. Имам многу од нив во мојата колекција (дури и не сум сигурна за нивниот бројот), но сега тој е комплетен со уште еден дизајн – Nike Air Max 200.
28.
Aug
2019
Blogger Pick
Носталгија за 1990-тите. За стилот и музиката од таа ера. Тоа е она што ги опишува моите чувства секојдневно. Како што направив чекор во светот на хип-хопот, почнав да забележувам црвено-сина буква F на јакни и патеки на легенди како што се LL Cool J, Big Daddy Kane, 2Pac и Nas.
22.
Aug
2019
News
Sneaker класиката од 90-те го здогледа дневното светло во потполно ново руво.
20.
Aug
2019
News
За нив може да се каже дека се родени подготвени. Ви ги претставуваме Buzz Golden Kids, нашите „златни’’ деца за новата Ready for School кампања.
16.
Aug
2019
Blogger Pick
Поздрав екипа, еве е - DJ Akasha. Јас сум DJ и организатор на раѕлични хип хоп настани на Rock On Jamz платформата. Пред некоја седмица станав и дел од Buzz Crew и планирам да ви се представувам себе и својата љубов према патиките преку хип хопот. 
07.
Aug
2019
Blogger Pick
Здраво љубители на sneaker културата! Дојде тоа време од годината кога владee позитивнa енергија, кога сонцето сјае зад секој агол од градот. Време на мир, време за прославување, кога сите икони владеат со сцената и споделуваат љубов. Зборувајќи за икони, на 19 Јули Nike ја реализираше новата силуета - Air Max 200 и секако својот пар го побарав веднаш штом пристигна веста до мене.
01.
Aug
2019
Blogger Pick
Здраво дечки J Дали ви недостасував? После некое време повторно сум тука! Овој пат ви ги претставувам патиките кои моментално ми се фаворит за ова лето – Puma Thunder. Зашто овие патики ми се омилени и зашто баш оваа боја?
25.
Jul
2019
News
Враќање на модата од деведесетите благодарение на моделите на легендарните FILA патики.
25.
Jul
2019
Blogger Pick
Здраво дечки, AdnanBro се јавува повторно со уште една приказна. Полека се навикнувам на пишувањето блогови. Иако сум дел од дигиталниот свет и од друштвените мрежи, никогаш претходно сум немал прилика да пишувам на нив па затоа морам да им се заблагодарам на BUZZ за шансата да го пробам и ова. Се надевам дека ќе извлечете некоја интересна информација од ова.
17.
Jul
2019
Blogger Pick
New balance 997 e класика со која нема да погрешите, a класиките како 997 ретко се враќаат во продавниците, па поради тоа сум навистина среќен што оваа сезона моделот 997H e вратен назад. Како еден од најстарите креатори на патики во светот да решил дека е време 997 да се стават во временска машина, да се изменат со нови материјали, дизајн, линии и бои и да се вратат назад достапни за сите.
04.
Jul
2019
News
Ве информираме дека е креиран лажен вебсајт http://www.buzzsneakers-rodjendan.com/
03.
Jul
2019
Buzz crew
Пред неколку денови, Nanjing стана најдалечното место на исток што некогаш сум го посетил, по Ha Long Bay. Градот во Источна Кина беше местото каде што отидов овој пат. Уште еднаш, причината за моето патување беше танцувањето.
26.
Jun
2019
Blogger Pick
Дали сте посветен „ sneaker“ ентузијаст? Или можеби тркач? Можеби и двете? Но, ако не сте ниту еден од нив, може да ви биде простено за преценетото гледање на New Balance 997. Ова не се патики кои што го направиле своето име со неверојатни бои, технолошки трикови, трендовска возбуда или кул прекари. Овие патики се со уникатна приказна и 997 приказни за тоа, дури и во најполните полиња, квалитетот може да зборува за себе, без да го зголеми својот глас.
12.
Jun
2019
Blogger Pick
Од одамна добро е познато дека во текот на денот, папучите се носат за по туш или пливање, затоа што практично ги користеле за таа намена. Но, познатите Adilette slide sandals повторно го освоија светот, па дури и направија чекор понатаму и станаа вистинска fashion statement.
29.
May
2019
Blogger Pick
Хej sneaker манијаци, јас сум DJ Doncho и ова е мојот прв блог за BUZZ. Веќе некое време сум дел од BUZZ тимот и време е да ви се претставам и да кажам нешто за моите омилени патики, а тоа се Air Force 1.
22.
May
2019
Blogger Pick
Оваа година за модата се свртевме кон минатото и таму најдовме многу бои, смели форми, се вративме на храброста и сето тоа го споивме со минималистички и добро осмислен дизајн. Adidas ни приреди симфонија на стари желби со нови технологии, и секако, кога зборуваме за NMD не се воздржуваа.
15.
May
2019
Blogger Pick
Здраво, дечки, ова е Adnan Bro и неговиот прв текст тука! Убаво е да бидам дел од оваа екипа и целата блог-приказна е нова за мене, што го прави ова искуство уште поинтересно. Откако бев дете, ги сакав предизвиците и пробував нови работи, така што оваа соработка е идеална шанса за тоа.
08.
May
2019
Blogger Pick
Здраво на сите јас сум Vekac, новиот член на Buzz екипата. Јас сум пејач и рапер од Бања Лука, покрај тоа се занимавам и со продукција и свирам 3 инстументи. Се занимавам со музика целиот свој живот, и музиката едноставно е мојот начин на живот.
string(0) ""
string(0) ""