Магазин

20.
Oct
2020
Blogger Pick
Здраво Јас сум Реми, танчер и кореограф. Сите можеме да се согласиме дека оваа година е многу невообичаена, особено за луѓето како мене. Цел живот се изразувам преку танц. А, она што ме тера да растам е подготвеноста да ги следам моите соништа и цели.
14.
Oct
2020
Blogger Pick
Здраво на сите, јас сум Антониа! Многу се радувам на овој наш заеднички почеток.   Имам 19 години а мојата љубов кон музиката е она за кое што живеам. Сакам насмеани и позитивни лица ,сакам расплакани лица и среќна сум за оние кои што ја сакаат мојата музика и она што јас го правам.
09.
Oct
2020
News
Класиката е безвременска кога станува збор за Adidas sneaker трендовите. Есенва ќе носиме некои од нив во сите street style изданија. Ви претставуваме модели кои мора да ги имате.
07.
Oct
2020
Blogger Pick
Првиот збор на кој помислив за прв пат кога ги видов adidas ZX 2K Boost е зборот свеж. Овие патики се направени за да ги осветлат и најтемните денови, но прво дозволете ми да започнам со неколку лекции по историја.
30.
Sep
2020
Blogger Pick
Дечките се Dream Team за цел живот. Запознајте ги нашите нови The Coolest School Crew.
23.
Sep
2020
Blogger Pick
Колку од вас ги запознале своите пријатели сосема случајнио? И колку од вас својата екипа ја смета како дел од семејството? Ви ги претставуваме Анастасија, Инес, Андреа, Ана и Матеја. Четири девојки и едно момче со различни интереси и хобија, а создаваат една фантастична екипа чија заедничка љубов е дружбата.
16.
Sep
2020
Blogger Pick
Тие танцуваат цел живот. Играат на диско музика, хип-хоп, модерен балет, салса, зумба, бачата... Освојувале разни награди на национални и меѓународни натпревари, а особено се горди на првата награда во категоријата диско танцување на мала група, дуо и соло, што ја освоија на меѓународниот натпревар во декември 2019 година. Тоа се Лена Потпариќ, Сташа Радивојевиќ и Мина Ѓорѓевиќ - Лена и Мина имаат 18 години, а Сташа има само 16 години - тие доаѓаат од Крагуевац, град во срцето на Шумадија, и кога ќе ги сретнете сфаќате дека Flawless не е само името на нивната група за танцување, туку и епитет што совршено ги краси. 
08.
Sep
2020
Blogger Pick
Go Breakers - тие ја делат истата страста за танц, истрајноста и мотивацијата, што ги доведе до 26 национални титули, 9 европски и 11 светски титули. Натпревари, настапи и тренинзи, во Словенија и во странство, но тоа не е единственото нешто што ги поврзува. Сите членови на тимот се амбициозни, подготвени да работат напорно и имаат заедничка смисла за хумор и затоа се вистински пријатели.
02.
Sep
2020
Blogger Pick
Ви го претставуваме најсилниот тим на физичари во Србија и нашиот нов The Coolest School Crew.
26.
Aug
2020
Blogger Pick
Тие не се браќа по крв... тие се многу повеќе од тоа. Тие се браќа по душа. Танцот ги обединува и заедно тие се чувствуваат како вистинско семејство. Во 2012 година, Piticu (член на Simplu Band) ја напиша својата прва страница од приказната the Brothers Crew Story, концепт создаден за понатаму да ја носи неговата страст кон танцување, под мотото: „Здравје преку танцување“.
19.
Aug
2020
Blogger Pick
Здраво дечки. Се надевам дека сте добро и дека уживате во летните денови :)
12.
Aug
2020
Blogger Pick
Поздрав екипа! За време на овие топли летни денови одлучивме да направиме мини пауза од танцувањето и да одбереме нови патики со кои ќе ги покориме подиумите. Buzz Crew екипата ни пушти јадица дека во BUZZ стигнале патики кои тотално ќе не полудат. Штом ги здогледавме новите New Balance 327 патики, како да ги слушнавме како нè повикуваат „Сузана! Фрањо!“.
21.
Jul
2020
Blogger Pick
Здраво луѓе, Ние сме - Реми и Акаша, едвај чекавме да се вратиме со новата приказна за блогот. Официјално е лето и двајцата едвај чекавме да се сретнеме по долгата пауза. Реми ја помина пролетта создавајќи кореографии за танцување преку Интернет, а Акаша го посвети своето време на создавање на прекрасни нови плејлисти, кои само чекаат да бидат слушнати.
17.
Jul
2020
News
Имаш cool екипа од училиштето што обожава патики и сака да учествува во нашата Back to School кампања? Пријавете се и кажете ни зошто сте The Coolest School Crew.
15.
Jul
2020
Blogger Pick
Некои можеби веќе ме познаваат, а некои не - јас сум Катја Спанка и јас сум дел од BUZZ crew уште од самиот почетокот. Навистина мило ми е што работам со нив, бидејќи тие имаат толку добри идеи за различни проекти. За овој блог, создадовме еден пеколна модната приказна, па не заборавајте да ги проверите фотографиите подолу.
08.
Jul
2020
Blogger Pick
Ах тоа лето. Човекот едноставно оживува повторно кога ќе се случи овој период од годината. По мрачните и депресивни денови, пристигна омилената сезона. Некако ми се чини дека секое лето се впуштам во ново расположение кога станува збор за стилот. Што е проблем затоа што одново и одново барам нови парчиња облека за кои знам дека нема да ми служат за следното лето. Затоа секогаш гледам патиките што ги купувам да бидат најубави, едноставни, класични и да можам да ги носам и следната година.
03.
Jul
2020
News
Почетокот на летото и оваа година е во знакот на SUMMER SALE во нашиот shop. Одличната понуда на светски познатите брендови и намалените цени се само некои од причините зошто не треба да ја пропуштите оваа понуда.
01.
Jul
2020
Blogger Pick
Здраво на сите! Ми недостасувавте! Многу сум возбудена што со вас ќе ја споделам оваа фотосесија со најкул папучите оваа сезона. Иако сум најголемиот љубител на патики, овие папучи дефинитивно го привлекоа моето внимание. Ако мислите дека не можете да привлечете внимание со вашите папучи преку лето, размислете поубаво!
23.
Jun
2020
Blogger Pick
Здраво, момчиња и девојчиња! Неодамна добиената слобода сега има поинаков вкус, нели? Деновиве чувствувам како уживам во сите мали и неинтересни работи што порано ги избегнував. Убаво е да се види малку животот низ нашите сакани градови, особено по чудните недели на целосна тишина. Мислам дека сите добивме поука за стеицизам и излеговме од другата страна малку повеќе благодарни.
17.
Jun
2020
Blogger Pick
Поздрав луѓе! Во претходната приказна имав прилика да ги испробам и да пишувам за своите омилени модели на патики. Сепак, денешниот аутфит е целосно резервиран за adidas!
string(0) ""
string(0) ""