БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS
NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS
NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS
NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS
NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS
NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS
NIKE

NIKE Фустан G NSW AIR FLC DRESS

код на производ: DD7159-010
4.090 MKD
4.090 MKD
2.863 MKD
заштеда: 1.227 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Одреди величина
 • 1X
  *
 • 2X
  *
 • 2XL
  *
 • 2XS
  *
 • 3X
  *
 • 3XL
  *
 • 4XL
  *
 • L
  *
 • LG
  *
 • M
  *
 • MD
  *
 • NS
  *
 • S
  *
 • SM
  *
 • XL
  *
 • XS
  *
 • YLG
  *
 • YMD
  *
 • YSM
  *
 • YXL
  *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

 

Мек и откачен, Nike Air детскиот фустан за девојчиња е комбинација од две омилени парчиња тинејџерска женска облека - дуксер со капуљача и фустан. Се одликува со лежеререн крој до колена, изработен е од супер мек флис, за удобност и топлина, со лого кое магично ја менува бојата под светлината. Страничните џебови се идеални за складирање ситници, како и за загревање на рацете.

Спецификација:

 • Модел: Standard fit
 • Должина до колена
 • Странични џебови
 • Еластична појас
 • Материјал: 80% памук, 20% полиестер
 • Боја: Црна
карактеристики вредност
Категорија Фустан
Возраст За тинејџери
Бренд NIKE
Пол За девојчиња
Основната поделба Текстил

КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

Sačuvano u omiljne
Дуксер DD7137-010
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.653 MKD
заштеда 30%
3.790 MKD
големина
1X
2X
2XL
2XS
3X
3XL
4XL
L
LG
M
MD
NS
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL
Sačuvano u omiljne
Дуксер DM8210-603
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.152 MKD
заштеда 20%
2.690 MKD
големина
1X
2X
2XL
2XS
3X
3XL
4XL
L
LG
M
MD
NS
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL
Sačuvano u omiljne
Патики CD6870-003
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
9.290 MKD
големина
1.5Y
10.5C
11.5C
11C
12.5C
12C
13.5C
13C
1Y
2.5Y
2Y
3.5Y
3Y
4.5Y
4Y
5.5Y
5Y
6.5Y
6Y
7Y
Sačuvano u omiljne
Дуксер 45B170-X24
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.303 MKD
заштеда 30%
3.290 MKD
големина
1X
2X
2XL
2XS
3X
3XL
4XL
L
LG
M
MD
NS
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL

слични производи

Sačuvano u omiljne
Фустан 534467-02
2.232 MKD
заштеда 20%
2.790 MKD
големина
1X
2X
2XL
2XS
3X
3XL
4XL
L
LG
M
MD
NS
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL
Sačuvano u omiljne
Фустан JCWE122022-244
3.790 MKD
големина
1X
2X
2XL
2XS
3X
3XL
4XL
L
LG
M
MD
NS
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL
Sačuvano u omiljne
Фустан JCWE122022-125
Prosecna ocena:
ocena
1
glas
1
3.790 MKD
големина
1X
2X
2XL
2XS
3X
3XL
4XL
L
LG
M
MD
NS
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL