БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

ЈАВЕТЕ СЕ НА 02 3055 222

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

adidas Фустан TEE DRESS
adidas Фустан TEE DRESS
adidas Фустан TEE DRESS
adidas Фустан TEE DRESS
adidas Фустан TEE DRESS
adidas Фустан TEE DRESS
adidas Фустан TEE DRESS
adidas Фустан TEE DRESS
adidas Фустан TEE DRESS
adidas Фустан TEE DRESS
adidas

adidas Фустан TEE DRESS

код на производ: H20486
3.688 MKD
3.688 MKD
2.397 MKD
заштеда: 1.291 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
Одреди величина
 • 18
  *
 • 20
  *
 • 22
  *
 • 24
  *
 • 26
  *
 • 28
  *
 • 30
  *
 • 2XS
  2XS
 • XS
 • S
 • M
  M
 • L
  L
 • XL
  XL
 • 2XL
  2XL
 • 46
  *
 • 48
  *
 • 50
  *
 • 52
  *
 • 54
  *
 • 56
  *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Осмелете се да се истакнете во adidas MARIMEKKO женскиот lifestyle фустан кој е направен во соработка на adidas со финската модна куќа Merimekko.

Се одликува со лежерен стил кој ви нуди пријатност и удобност, додека живописната графика ви овозможува храбро самоизразување.

Со купвање на памучни производи adidas, вие поддржувате одржливо одгледување памук.

Спецификација:

 • Поширок крој
 • Кратки ракави
 • Кружно деколте
 • Материјал: 100% памук
 • Боја: Црвена
карактеристики вредност
Категорија Фустан
Возраст За возрасни
Бренд adidas
Пол За жени
Основната поделба Текстил

КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

Sačuvano u omiljne
Патики H00667
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
6.390 MKD
заштеда 20%
7.988 MKD
големина
10
10-
11
11-
12
12-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
Sačuvano u omiljne
Патики FV5322
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
4.388 MKD
големина
10
10-
11
11-
12
12-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
Sačuvano u omiljne
Патики FV3335
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
5.430 MKD
заштеда 20%
6.788 MKD
големина
10
10-
11
11-
12
12-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
Sačuvano u omiljne
Патики GY5921
Prosecna ocena:
ocena
1
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
5.430 MKD
заштеда 20%
6.788 MKD
големина
10
10-
11
11-
12
12-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-

слични производи

Sačuvano u omiljne
Фустан 534467-02
2.232 MKD
заштеда 20%
2.790 MKD
големина
1X
2X
2XL
2XS
3X
3XL
4XL
L
LG
M
MD
NS
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL
Sačuvano u omiljne
Фустан JCWE122022-244
3.790 MKD
големина
1X
2X
2XL
2XS
3X
3XL
4XL
L
LG
M
MD
NS
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL
Sačuvano u omiljne
Фустан JCWE122022-125
Prosecna ocena:
ocena
1
glas
1
3.790 MKD
големина
1X
2X
2XL
2XS
3X
3XL
4XL
L
LG
M
MD
NS
S
SM
XL
XS
YLG
YMD
YSM
YXL