TANK DRESS
TANK DRESS
TANK DRESS
TANK DRESS
TANK DRESS
TANK DRESS
TANK DRESS
TANK DRESS
TANK DRESS
TANK DRESS
ADIDAS

TANK DRESS

код на производ: GD2418
2.188 MKD
2.188 MKD
1.532 MKD
заштеда: 656 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 18
  *
 • 20
  *
 • 22
  *
 • 24
  *
 • 26
  *
 • 28
  *
 • 30
  *
 • 32
  XXS
 • 34
  XS
 • 36
  S
 • 38
  M
 • 40
  L
 • 42
  XL
 • 44
  XXL
 • 46
  *
 • 48
  *
 • 50
  *
 • 52
  *
 • 54
  *
 • 56
  *
0+ komada na lageru
Количина: 1 Kom
2
1
Sačuvajte u listi želja
акција:
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ЗА НАРАЧКИ НАД 2490 ДЕН.
02 3055 222
02 3055 222
online@buzzsneakers.mk
online@buzzsneakers.mk

adidas SPAGHETTI STRAP DRESS е женски спортски фустан.

Тој е многу удобен и лесен. Направен е од мек памук и еластин.

Спортскиот стил и Spaghetti кројот носат атрактивен изглед.

Трите линии на adidas и малото лого на Trefoil се неизбежен дел од оваа спортска приказна.

Овој спортски фустан е вистинскиот летен избор за сите вас кои сакате удобност за време на жешките летни денови.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Состав: 93% памук, 7% еластин

 • Машина за перење е дозволена

 • Прикажана боја: сина, бела

 • Шифра на артикл: GD2418

карактеристики вредност
Категорија Фустан
Пол За жени
Возраст За возрасни
Бренд ADIDAS
Основната поделба Текстил
големина EU veličina Величина во cm
32 XXS
34 XS
38 M
40 L
42 XL
44 XXL
36 S

остави коментар

Trenutno nema komentara

слични производи

1.672 MKD
2.090 MKD
2.372 MKD
3.388 MKD

КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

Sačuvano u omiljne
Патики CG6187
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
4.344 MKD
заштеда 20%
5.430 MKD
6.788 MKD
големина
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
Sačuvano u omiljne
Патики EF6503
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
4.122 MKD
заштеда 30%
5.888 MKD
големина
10
10-
11
11-
12
12-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
Sačuvano u omiljne
Патики FW2503
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
6.875 MKD
заштеда 15%
8.088 MKD
големина
10
10-
11
11-
12
12-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
Sačuvano u omiljne
Патики FV4137
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
5.662 MKD
заштеда 30%
8.088 MKD
големина
1
10K
11-K
11K
12-K
12K
13-K
2
2-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
string(0) ""
string(0) ""