Blogger Pick

20.
Jan
2021
Blogger Pick
Достигнете го врвот и останете таму! Патиките Adidas Sambarose повторно ја актуелизираат Sambа како улична платформа која што го задржа својот класичен дизајн инспириран од фудбалот. Подигнатиот гумен ѓон ги прави овие патики повисоки, а кога ќе ги облечете, ќе го почувствувате мекиот и удобен кожен горен дел (целиот горен дел е направен од кожа, вклучувајќи го и јазикот на патиката) и едноставно ќе се издигнете над останатите.
13.
Jan
2021
Blogger Pick
Еј BUZZ друштво! Јас се викам Нина Ретар и веќе повеќе од една година сум дел од BUZZ тимот. Ова е мојот прв блог пост и се надевам дека ќе ви донесе инспирација за разни комбинации со моите омилени патики!
30.
Dec
2020
Blogger Pick
Денес, драги фанови на патики, зборуваме за спортски перформанси. Возбудени? Оваа празнична сезона ги славиме иновациите, долгата историја на производство на патики и гигантот што го води ова движење напред. Па, ајде да ги испробаме овие прекрасни adidas ZX 2K Boost.
23.
Dec
2020
Blogger Pick
Здраво, екипа! Се надевам дека уживавте во моите приказни  Овој пат ви презентирам модел на патики од 90тите, добро познатиот Air Max 90. Како и тогаш, така и денес, тој остана препознатлив по својот впечатлив дизајн. Удобниот модел, кој привлекува внимание со малите детали и комбинацијата на впечатливите бои, се неизбежен дел од street fashion приказната.
16.
Dec
2020
Blogger Pick
Здраво дечки, Антониа овде!   Мило ми е што повторно се дружиме. Овој пат очекувам заедно да разрешиме една моја дилема. За овој блог, решив да ги носам едни од најудобните патики кои до сега ги имам носено, а тоа се AIR MAX VERONA, црната и розевата варијанта.
02.
Dec
2020
Blogger Pick
Здраво дечки. Се враќам со нова приказна, за да ви го презентирам must have и go to парчето за оваа сезона - Nike AF1 Shell.
25.
Nov
2020
Blogger Pick
Hey Hey!   Во денешната блог приказна сакам да ја претставам важноста на удобноста на парчињата кои ги носиме, а притоа да не се тоа пижами, туку stylish парчиња кои може да ги носиме секој ден.
18.
Nov
2020
Blogger Pick
Прочитајте ја новата блог приказна на веќе добро познатиот чен на Buzz Crew, Lex   Ако го занемариме распаѓањето на Bijelo Dugme и почетокот на шест годишната затворска казна на James Brown, во 1989 година се имаат случено две навистина фантастични работи. Прво
12.
Nov
2020
Blogger Pick
Здраво, здраво на сите љубители на патики. Дали сте подготвени да ми се придружите неделава во мојата нова приказна за блогот? Јас сум Андреа Дин, творецот на денешната блог сторија. Мислам дека последните две години гледаме класици откако класичните патики се преобликуваа, редефинираа и ажурираа, за да го издржат тестот на времето. Па, затоа ѕвезда во денешната блог сторија е Nike AF1 Shadow RTL, икона на OG, облечена во дополнителен слој на возбуда и визуелен интерес.
03.
Nov
2020
Blogger Pick
Здраво на сите, Се запознаваме за прв пат, јас сум Перо Мартиќ, гејмер од Словенија, јутубер, актер и пеач. Иако без проблем можам да работам од дома, се ова што се случува го чувствуваме сите ние. И без разлика што и да се случува, секој од нас треба да го пронајде она што го прави среќен. Можеби сега е вистинското време за наоѓање нови хобија кои ќе ни дадат подобра иднина. Затоа, заборавете на негативните работи и погледнете ја оваа блог сторија која се надевам, ќе ви го разубави денот.
28.
Oct
2020
Blogger Pick
Здраво, екипа! Еве ме пак. Како што знаете, мојот моден стил е спортската елеганција. Јас би го опишал како лежерен и пред сè удобен стил на облекување. Во секојдневни прилики, кои вклучуваат одење на колеџ, излегување на кафе со пријателите или обична прошетка, обично избирам парчиња во кои се чувствувам пријатно и удобно. Во зависност од расположението, сакам да вметнам некои модни детали, кои ќе бидат импресивни и ќе додадат комплетно нова нота во мојата комбинација на облека.
20.
Oct
2020
Blogger Pick
Здраво Јас сум Реми, танчер и кореограф. Сите можеме да се согласиме дека оваа година е многу невообичаена, особено за луѓето како мене. Цел живот се изразувам преку танц. А, она што ме тера да растам е подготвеноста да ги следам моите соништа и цели.
14.
Oct
2020
Blogger Pick
Здраво на сите, јас сум Антониа! Многу се радувам на овој наш заеднички почеток.   Имам 19 години а мојата љубов кон музиката е она за кое што живеам. Сакам насмеани и позитивни лица ,сакам расплакани лица и среќна сум за оние кои што ја сакаат мојата музика и она што јас го правам.
07.
Oct
2020
Blogger Pick
Првиот збор на кој помислив за прв пат кога ги видов adidas ZX 2K Boost е зборот свеж. Овие патики се направени за да ги осветлат и најтемните денови, но прво дозволете ми да започнам со неколку лекции по историја.
30.
Sep
2020
Blogger Pick
Дечките се Dream Team за цел живот. Запознајте ги нашите нови The Coolest School Crew.
23.
Sep
2020
Blogger Pick
Колку од вас ги запознале своите пријатели сосема случајнио? И колку од вас својата екипа ја смета како дел од семејството? Ви ги претставуваме Анастасија, Инес, Андреа, Ана и Матеја. Четири девојки и едно момче со различни интереси и хобија, а создаваат една фантастична екипа чија заедничка љубов е дружбата.
16.
Sep
2020
Blogger Pick
Тие танцуваат цел живот. Играат на диско музика, хип-хоп, модерен балет, салса, зумба, бачата... Освојувале разни награди на национални и меѓународни натпревари, а особено се горди на првата награда во категоријата диско танцување на мала група, дуо и соло, што ја освоија на меѓународниот натпревар во декември 2019 година. Тоа се Лена Потпариќ, Сташа Радивојевиќ и Мина Ѓорѓевиќ - Лена и Мина имаат 18 години, а Сташа има само 16 години - тие доаѓаат од Крагуевац, град во срцето на Шумадија, и кога ќе ги сретнете сфаќате дека Flawless не е само името на нивната група за танцување, туку и епитет што совршено ги краси. 
08.
Sep
2020
Blogger Pick
Go Breakers - тие ја делат истата страста за танц, истрајноста и мотивацијата, што ги доведе до 26 национални титули, 9 европски и 11 светски титули. Натпревари, настапи и тренинзи, во Словенија и во странство, но тоа не е единственото нешто што ги поврзува. Сите членови на тимот се амбициозни, подготвени да работат напорно и имаат заедничка смисла за хумор и затоа се вистински пријатели.
02.
Sep
2020
Blogger Pick
Ви го претставуваме најсилниот тим на физичари во Србија и нашиот нов The Coolest School Crew.
26.
Aug
2020
Blogger Pick
Тие не се браќа по крв... тие се многу повеќе од тоа. Тие се браќа по душа. Танцот ги обединува и заедно тие се чувствуваат како вистинско семејство. Во 2012 година, Piticu (член на Simplu Band) ја напиша својата прва страница од приказната the Brothers Crew Story, концепт создаден за понатаму да ја носи неговата страст кон танцување, под мотото: „Здравје преку танцување“.
string(0) ""
string(0) ""