Arrivals

11.
Mar
2019
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb
2019
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep
2018
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот дизајн како и различните технологии кои владееле со улиците, Rapide претставува модерен класик, направен за креативни луѓе кои го избираат свој пат.
31.
May
2018
Arrivals
Урбани, тренди, кул, различни, весели, летни – ова е вистинскиот опис на третата DRESS YOUR ATTITUDE колекција. 
09.
Sep
2017
Arrivals
Инспирирана од смелиот стил на деведесеттите кој обилуваше со дизајнерски елементи и индивидуалност, на пазарот пристигна нова„Club C Overbranded“ колекција чие заштито лице е мултиталентираниот американски уметник, музичар, глумец, модел и продуцент, Machine Gun Kelly - MGK.
07.
Apr
2017
Arrivals
Nike Air Jordan IV Retro „Motorsport“ e долго очекуваното реиздание на еден од најретките изаданија на AJ IV модели од 2006 година поврзано со Jordan Motorsport тимот за нивната четири годишнина.
16.
Mar
2017
Arrivals
Nike за новата сезона подготви нов Premium пакет во кој ги вклучи трите најпопуларни ретро модели Nike Air Force, Air Max 90 и Air Huarache.
10.
Nov
2016
Arrivals
Сакате да носите нешто што е доволно свечено за капут, но доволно удобно за целиот ден? Ви се наметнува страта изрека „патика-чизма“! 
01.
Nov
2016
Arrivals
Asics GEL LYTE V е модел кој на светскиот пазар се појави во 1993 година, но на свoето реиздание чекаше цели 20 години, така да во 2013 година повторно како Ретро издание сместен е во редовната понуда.
20.
Sep
2016
Arrivals
"Патиките ги дизајнирав со цел да бидат многу поедноставни, задржувајќи ги само најнеопходните делови", ова се зборовите на Dylan Raasch
13.
Sep
2016
Arrivals
Nike Air Max 90 прв пат е произведен во 1990 година со официјално име Air Max 3, во оригинална боја Hyvent Orange.Моделот кој сега ви го претставуваме е новото ПРЕМИУМ издание предвидено за есенската сезона изработено од кожа, текстил и цврсто платно.
10.
Sep
2016
Arrivals
Оваа есен Converse ни претставува уште една верзија на Chuck Taylor All Star II Rubber моделите!
02.
Sep
2016
Arrivals
Летото полека изминува, а креаторите на ASICS не  спијат, будно ја пратат ситуацијата и се трудат да го понудат најдоброто за престојната сезона.
25.
Aug
2016
Arrivals
ZX FLUX CORE BLACK и All RED се нови модели кои многу брзо станаа дел од adidas lifestyle приказната во која доминираат ретро моделите, присутни веќе повеќе децении.
17.
Aug
2016
Arrivals
Nike Air Max PLUS TN Triple Black е модел кој се повторува неколку сезони наназад, досега резервиран само за одредени светски продавници, а од сега е дел и од нашата понуда. Моделот е многу популарен во Европ,а посебно во Франција и Англија каде што бараноста е многу поголема во споредба со Американскиот пазар.
20.
Jul
2016
Arrivals
Иако новата линија Chuck Taylor All Star II беше промовирана оваа пролет, нејзините ведри бои ги прават овие модели идеални и за целиот летен период.  
26.
May
2016
Arrivals
Jordan 4 е уште едно грандмастер издание на дизајнерот Тинкер Хатфилд, кој првите почетоци ги направил уште во 1989 година, кога ги лансирал и првите Jordan патики на светскиот пазар. 
25.
May
2016
Arrivals
Дизајнот на новите Converse PRO Leather патики нема да ве изненади, но тоа е и она што вистински ќе ве придобие. Ова е една од оние ретки класики која е подеднакво IN денес како што била пред десет години и ќе биде за десет години. 
21.
May
2016
Arrivals
Ретро стилот повторно присутен. Adidas ZX Flux се инспирирани од ZX8000, кои ја имаат основната карактеристика на TORSION® систем на самата подлога која обезбедува врвна подршка на стапалата...
06.
Feb
2016
Arrivals
Ultra Essential е најново издание на Nike Air Max 90 моделот кој прв пат е произведен во 1990-тите со официјално име Air Max 3 во оригиналната боја Hyvent Orange. 
string(0) ""
string(0) ""