Vend: ALB / al
30/09 2020.
Blog

EKIPI ENDRRAVE PERJETE

Ata janë Ekipi Endrrave përjetë. Njihuni me anëtarët tanë më të rinj të The Coolest School Crew.

E keni parasysh atë vajzë që vjen në shkollë para të gjithëve për t'u siguruar që të ulet në vendin e dytë në rreshtin e fundit dhe të përdorë kohën e pushimit të saj për tu stërvitur me konen që gjeti në dollapin e mësuesit. Ose e keni parasysh ate djalin që është gjithmonë vonë, të cilin të gjithë e duan për shkak të syve të tij blu dhe kjo është arsyeja pse ai është falur për të gjitha shakate e tij. Këta janë miqtë e mi më të mirë dhe unë jam Dušan, megjithëse më quajnë Ikan, një student që kalon pak më shumë kohë në fushën e futbollit dhe pak më pak kohë në shkollë për shkak të detyrimeve të tij sportive. Na pëlqen të themi se të tre jemi një Ekip ëndrrash, edhe pse nuk jemi një ekip që shpesh jemi së bashku për shkak të angazhimeve të shumta sportive.

Po, të gjithë jemi plotësisht të përkushtuar në këtë sport! Jana merret me gjimnastikë ritmike dhe ajo është një kampione kombëtare tre herë  që nga viti 2016. Ajo ka fituar turne të shumta ndërkombëtare, midis të cilave dallohen ato në Novi Sad, Slloveni, Hungari dhe Bullgari. Në qytetin tonë, Svilajnac, ajo u emërua Atletja e Vitit.

Uroš praktikon futboll dhe periudha më e suksesshme e karrierës së tij është kur ai luajti për Swiss SC YF Juventus, me të cilin po përgatitej në Barcelonë, në Camp Nou stadium. Në garat shkollore në rreth, ai e drejtoi ekipin e tij drejt shumë fitoreve.

Unë duhej të ndahesha nga ekipi im për një kohë në mënyrë që të filloja karrierën time në FC Čukarički, e cila tani vazhdoi në FC Red Star. Gjenerata ime, 2002/2003, kohët e fundit fitoi the Serbian Cadet League dhe ne mund të mburremi me fitoret e  vendeve të  para në turne në Rusi, Itali, Slloveni dhe Republikën Çeke. Këto fitore na lejuan të futemi në rangun elitar të kualifikimeve për Champions League, i cili u shty për shkak të situatës COVID-19.

Për shkak të angazhimeve të përditshme, TikToks u bë mënyra se si ne lidhemi. Gjatë fundjavave, të tre jemi bashkë dhe ato janë momentet kur Uroš dhe unë bëhemi shokët e Janës që mezi presim të dëgjojmë dhe të tregojmë për sukseset e reja.

Njerëzit që na njohin na quajnë Ekipi i ëndrrave sepse, pavarësisht nga fakti që nuk jemi bashkë gjithë kohën dhe nuk shkojmë në të njëjtën shkollë, ne jemi tepër të afërt dhe nuk heqim dorë nga ëndrrat tona personale apo ato të përbashkëta. Ne i duam sportet që luajmë, por gjithsesi e duam kohën që kalojmë duke biseduar, duke bërë video TikTok dhe duke qëndruar së bashku. Këto janë momentet kur buzëqeshja nuk largohet kurrë nga fytyra jonë.

Dream Team

 

Lini një koment

Trenutno nema komentara

Artikuj të ngjashëm

13.
Jan.
2021.
Blog
Hej njerëz të BUZZ! Emri im është Nina Retar dhe kam qenë pjesë e ekipit të BUZZ për më shumë se një vit....
30.
Dec.
2020.
Blog
Sot, i dashur komunitet i adhuruesve të atleteve do të flasim për performancën, a jeni të ngazëllyer? Unë e di që jam, n...
03.
Nov.
2020.
Blog
Përshëndetje, Për herë të parë jam këtu me Pero Martić, lojtar slloven, Youtuber, aktor dhe këngëtar. Edhe pse...
string(0) ""
string(0) ""