Vend: ALB / al
23/06 2020.
Blog

E ardhmja është tek Air Max 90

Një nga siluetat më të famshme të krijuara falë dizanjerit legjendar Tinker Hatfield, Air Max III pa dritën ekzaktësisht para 30 vitesh. Në atë kohë, ato hapën një dritare të re në botën e atleteve, duke zbuluar mundësi të reja, veçanërisht kur bëhet fjalë për teknologjinë e prodhimit. Ky model veçanërisht kishte më shumë ajër krahasuar me paraardhësit e tij, dhe ato u bënë sinonim i fleksibilitetit dhe shkathtësisë. Por, kjo nuk ishte inovacioni i vetëm! Pjesa e e copes në pjesën e sipërme i lejuan dizanjerve të luajnë me ngjyrat, teksa pjesa e poshtme siguronte rehati shtesë në të gjithë sipërfaqet.

Duke filluar nga 1990 der në fillim të dekadës, Nike Air Max 90 ishin atletet klasike ikonike. Ripërdorime pafund, që ishin prezantuar në korniza kohe strategjike, shënuan kulturën e rrugës dhe u bënë si një përcaktim për modën. Të 90” ishin dhe janë atlete must-have, kështu që me kalimin e kohës u bënë të pashmangshme me çdo veshje, pavarësisht trendeve dhe stileve të momentit.

Në fillim të dekadës së re, dhe në nder të ditëlindjes së tyre të 30-të, Nike prezanton siluetën e re me shenjën e AM90. Përvec se e përmirësuar dhe pjesës së poshtme të risjellë në një nivel tjetër, modelet e këtij sezoni do të jenë në gjendje në mikse tonalitetesh të ndryshme. Brenda krijimit ishte gjithashtu i sjellë në një nivel tjetër dhe ka gjithashtu të ashtëquajtërën “ Veza e pashkëve” – Pjesa e poshtme e Air Max 1.

Suprizat nuk mbarojnë aty, sepse dizenjuesit përdorën dizanjin më të hollë origjinal me formën e famshme të përdorur në modelet origjinale, dhe gjithashtu disa ripërdorime të tjera dhe atletet Air Max në përgjithësi.

Këtë sezon Nike Air Max 90 janë kthyer në formën OG, teksa disa nga siluetat më të vecanta do jenë gjendje tek ne.

Secila nga ato dallon me rrjetën e bardhë në pjesën e sipërme, e plotësuar me detaje kamosh dhe me lëkure te zezë.

Ajo që i bën më të veçanta janë elementet me ngjyra goditëse, jo vetëm në pjesën e sipërme të atletes por edhe në pjesën anësore të saj.

Modelet Nike Air Max 90 i gjeni në dyqanet Buzz dhe online.

E ardhmja është në ajër!

Ekipi BUZZ

 

Lini një koment

Trenutno nema komentara

Artikuj të ngjashëm

13.
Jan.
2021.
Blog
Hej njerëz të BUZZ! Emri im është Nina Retar dhe kam qenë pjesë e ekipit të BUZZ për më shumë se një vit....
30.
Dec.
2020.
Blog
Sot, i dashur komunitet i adhuruesve të atleteve do të flasim për performancën, a jeni të ngazëllyer? Unë e di që jam, n...
03.
Nov.
2020.
Blog
Përshëndetje, Për herë të parë jam këtu me Pero Martić, lojtar slloven, Youtuber, aktor dhe këngëtar. Edhe pse...
string(0) ""
string(0) ""